Domů » Bleskovky » NVIDIA nabídne streamování her na PC i Mac. V Evropě si ale počkáme

NVIDIA nabídne streamování her na PC i Mac. V Evropě si ale počkáme

Společnost NVIDIA minulý týden na veletrhu CES v Las Vegas představila novou službu GeForce NOW, která od března nabídne milionům hráčů na PC a Macích přístup k výkonnému hernímu počítači, běžícím na jádru NVIDIA Pascal. Díky službě GeForce NOW se hráči mohou propojit skrz cloudovou technologii s počítačem s grafickou kartou GeForce GTX 1080 a za využití NVIDIA GameWorks streamovat obraz ve vysoké kvalitě do svého zařízení. Jako první se dočkají v USA, Evropa přijde později.

Služba byla vyvíjena celých pět let a je kompatibilní s drtivou většinou osobních počítačů a laptopů. Hráči si jednoduše stáhnou celou aplikaci GeForce NOW na svůj počítač a během několika kliknutí se připojí na své virtuální PC, instalovat své vysněné hry z populárních služeb jako Steam, Battle.net, Origin, Uplay a GOG a začít hrát. Free-to-play hry jako například World of Tanks mohou být rovněž instalovány přímo ze svých příslušných stránek.

GeForce is PC Gaming - Introducing GeForce NOW for Mac and PC

Doma nebo na cestách. Počítač nebo Mac

GeForce NOW nabízí všem hráčům, jejichž domácí systém nedosahuje špičkového výkonu, přístup ke skutečnému hernímu počítači. V praxi si tak na starším železe můžete zahrát i ty nejnovější tituly, a to jak na Windows, tak také na Macu. Hry se totiž do počítače streamují a samotný výpočet probíhá na vzdáleném počítači. Nutné je pouze dostatečně rychlé připojení k internetu, i když přesné specifikace pro využívání NVIDIA zatím nezveřejnila.

geforcenow

Hráči mohou využívat všech svých účtu na herních službách, které využívali doposud. Rovněž mohou přes cloudové rozhraní nakupovat nové tituly a díky cloudu synchronizovat dosažené achievementy a uložené pozice s těmi na lokálním počítači. To znamená, že hráči mohou využít GeForce NOW na laptopu a po synchronizaci pokračovat v rozehrané hře na svém primárním herním PC. Stejně tak mohou své oblíbené hry vzít na cesty, k babičce, ke kamarádovi, nebo jednoduše do další místnosti v bytě.

GeForce NOW nabízí hráčům svobodu díky velmi výkonnému hernímu stroji, dostupném kdekoliv odkudkoliv. A služba samotná svou uživatelskou přívětivost umocňuje automatickým stahováním a instalováním aktualizací a ovladačů.

Cena a dostupnost: v Evropě si ještě počkáme

Hráči dostanou 1000 kreditů zdarma při první registraci do služby GeForce NOW a za cenu 25 amerických dolarů si mohou dokoupit dalších 2500 kreditů. Hraní na počítači s GeForce GTX 1080 bude stát 4 kredity za jednu minutu. Hraní na PC s GeForce GTX 1060 bude stát 2 kredity za minutu.

geforcenow

Předběžný přístup do služby GeForce NOW je plánován na březen letošního roku v USA, přičemž v ostrém provozu by služba měla být v průběhu letošního jara. Uvedení v Evropě zatím své pevné datum nemá.

Jiří Hrma

7 komentářů

 1. tak to je dobrý vtip ty ceny….:D:D 10 hodin hraní za 25 doláčů no neber to:D

  • Lukáš Čambala

   Pokud se spokojíte s GTX 1060, tak je to naopak velice příjemná částka… Samozřejmě pokud chcete více výkonu, tak se to musí někde projevit, a tím elementem je cena… Nikdo vás do GTX 1080 nenutí, žejo… :)

   • Já vím, že mě nikdo nenutí, ale to je jako kdyby MS představil novou Lumii za 50k a na komenty typu, že se MS zbláznil by Vám říkali, že Vás nikdo nenutí…
    I s 1060 mi přijde 20 hodin herního času za 625+ celkem dost…ale možná jsme jen škrt…

   • V době, kdy nás u nás mobilní net stojí prakticky stejně jako před dvěma desítkami let pevný v internetových kavárnách jsem ochoten akceptovat, že je někdo svou nabídkou prostě mimoň.
    Napálená cena je předpokládám také nástroj „hle, jakou hodnotu navíc“ nám dají k nějakému HW. Levná shit nVidia karta + 10h drahého hiend hraní zadara apod. nabídky.

 2. Hehe, že se chlubí Zaklínačem v PR, který si od nich do toho nenechal moc kecat. Proč tam nemají mnohem silnější brand, Batmana:D

 3. No tak to při mé rychlosti internetu 6/2 mb/s si na začátku jara koupím svou GTX 1060 a nemusím nic řešit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).