Domů » Bleskovky » NVIDIA nabídne streamování her na PC i Mac. V Evropě si ale počkáme

NVIDIA nabídne streamování her na PC i Mac. V Evropě si ale počkáme

Společnost NVIDIA minulý týden na veletrhu CES v Las Vegas představila novou službu GeForce NOW, která od března nabídne milionům hráčů na PC a Macích přístup k výkonnému hernímu počítači, běžícím na jádru NVIDIA Pascal. Díky službě GeForce NOW se hráči mohou propojit skrz cloudovou technologii s počítačem s grafickou kartou GeForce GTX 1080 a za využití NVIDIA GameWorks streamovat obraz ve vysoké kvalitě do svého zařízení. Jako první se dočkají v USA, Evropa přijde později.

Služba byla vyvíjena celých pět let a je kompatibilní s drtivou většinou osobních počítačů a laptopů. Hráči si jednoduše stáhnou celou aplikaci GeForce NOW na svůj počítač a během několika kliknutí se připojí na své virtuální PC, instalovat své vysněné hry z populárních služeb jako Steam, Battle.net, Origin, Uplay a GOG a začít hrát. Free-to-play hry jako například World of Tanks mohou být rovněž instalovány přímo ze svých příslušných stránek.

Doma nebo na cestách. Počítač nebo Mac

GeForce NOW nabízí všem hráčům, jejichž domácí systém nedosahuje špičkového výkonu, přístup ke skutečnému hernímu počítači. V praxi si tak na starším železe můžete zahrát i ty nejnovější tituly, a to jak na Windows, tak také na Macu. Hry se totiž do počítače streamují a samotný výpočet probíhá na vzdáleném počítači. Nutné je pouze dostatečně rychlé připojení k internetu, i když přesné specifikace pro využívání NVIDIA zatím nezveřejnila.

geforcenow

Hráči mohou využívat všech svých účtu na herních službách, které využívali doposud. Rovněž mohou přes cloudové rozhraní nakupovat nové tituly a díky cloudu synchronizovat dosažené achievementy a uložené pozice s těmi na lokálním počítači. To znamená, že hráči mohou využít GeForce NOW na laptopu a po synchronizaci pokračovat v rozehrané hře na svém primárním herním PC. Stejně tak mohou své oblíbené hry vzít na cesty, k babičce, ke kamarádovi, nebo jednoduše do další místnosti v bytě.

GeForce NOW nabízí hráčům svobodu díky velmi výkonnému hernímu stroji, dostupném kdekoliv odkudkoliv. A služba samotná svou uživatelskou přívětivost umocňuje automatickým stahováním a instalováním aktualizací a ovladačů.

Cena a dostupnost: v Evropě si ještě počkáme

Hráči dostanou 1000 kreditů zdarma při první registraci do služby GeForce NOW a za cenu 25 amerických dolarů si mohou dokoupit dalších 2500 kreditů. Hraní na počítači s GeForce GTX 1080 bude stát 4 kredity za jednu minutu. Hraní na PC s GeForce GTX 1060 bude stát 2 kredity za minutu.

geforcenow

Předběžný přístup do služby GeForce NOW je plánován na březen letošního roku v USA, přičemž v ostrém provozu by služba měla být v průběhu letošního jara. Uvedení v Evropě zatím své pevné datum nemá.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
krux
Anonym
krux
Offline

tak to je dobrý vtip ty ceny….:D:D 10 hodin hraní za 25 doláčů no neber to:D

Lukáš Čambala
Uživatel
Lukáš Čambala
Offline

Pokud se spokojíte s GTX 1060, tak je to naopak velice příjemná částka… Samozřejmě pokud chcete více výkonu, tak se to musí někde projevit, a tím elementem je cena… Nikdo vás do GTX 1080 nenutí, žejo… :)

krux
Anonym
krux
Offline

Já vím, že mě nikdo nenutí, ale to je jako kdyby MS představil novou Lumii za 50k a na komenty typu, že se MS zbláznil by Vám říkali, že Vás nikdo nenutí…
I s 1060 mi přijde 20 hodin herního času za 625+ celkem dost…ale možná jsme jen škrt…

uni
Uživatel
uni
Offline

V době, kdy nás u nás mobilní net stojí prakticky stejně jako před dvěma desítkami let pevný v internetových kavárnách jsem ochoten akceptovat, že je někdo svou nabídkou prostě mimoň.
Napálená cena je předpokládám také nástroj „hle, jakou hodnotu navíc“ nám dají k nějakému HW. Levná shit nVidia karta + 10h drahého hiend hraní zadara apod. nabídky.

uni
Uživatel
uni
Offline

Hehe, že se chlubí Zaklínačem v PR, který si od nich do toho nenechal moc kecat. Proč tam nemají mnohem silnější brand, Batmana:D

janko
Anonym
janko
Offline

práveže Zaklínač si do toho nechal kecať dosť výrazne….