Domů » Bleskovky » Herní streamovací služba NVIDIA GRID bude zdarma do září

Herní streamovací služba NVIDIA GRID bude zdarma do září

V roce 2013 NVIDIA spustila beta verzi cloudové služby pro streamování her s názvem GRID, která se ihned začala těšit obrovské popularitě. Pro majitele zařízení z modelové řady SHIELD je služba  zdarma a před nedávnem jsme se dokonce dočkali integrace streamingu ve Full HD rozlišení při 60 fps (více informací).

NVIDIA do nabídky GRIDu každý týden přidávala nové tituly a v současné době jich v databázi najdete několik desítek (zobrazit seznam). A rozhodně se nejedná o žádné béčkové tituly – většinou zde najdete velmi zvučná jména.


Umístění herních serverů: v květnu přibyl nový server umístěný přímo v Německu

Služba se v tuto chvíli stále nachází v režimu veřejné bety a uživatelům je dostupná zcela zdarma. To by se ale mělo změnit příští měsíc, kdy bychom se měli dočkat spuštění finální verze, která již bude zpoplatněna. Podle našich informací by NVIDIA měla nabízet dva balíčky – levnější pro streamování her v HD rozlišení a dražší pro streamování ve Full HD až při 60 fps. Přesné ceny v tuto chvíli neznáme, ale odhadujeme, že se budou pohybovat v jednotkách dolarů za měsíc.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

  1. Tohle už víme dávno, ale aby jste řekli kolik to bude stát…..to stále nevíte……

    • Vzhledem k tomu, že beta zdarma se taky posouvá už asi čtvrť roku vždy o další měsíc, je to dost těžké odhadnout. Pokud ale vím, tak se spekulovalo o tom levnějším balíčku za 10 dolarů/eur a dražším za 15.

  2. gorilag (neregistrovaný)

    A neviete ako to bude s opätovným vrátením SHIELD tabletu do predaja ?

    • Jen co se vyřeší problém s baterií. Pak tu je minimálně 80000 zařízení na výměnu a to jen v USA. V Evropě čísla neznám, ale bude to podobné číslo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).