NVidia Grid: Cloudové hraní s plynulým přecházením mezi zařízeními

Kromě včerejší premiéry čipsetu Tegra 4 a herní konzole Shield si pro nás NVidia připravila ještě jedno milé překvapení, které nejvíce zaujmě herní pařany. Technologický gigant včera v Las Vegas představil zbrusu nový herní systém s názvem Grid. Jedná o zcela novou generaci cloudového hraní, které si na celém světě získává čím dál větší oblibu. Toho si je NVidia velmi dobře vědoma a proto se není čemu divit, že se snaží ukousnot z tohoto herního odvětví co největší sousto. Pod pojmem Grid se ukrývá speciání server, u kterého byl od nejranějšího vývoje kladen důraz na zpracování her v cloudu. S hardwarem jde ruku v ruce i herní software, jenž se stará o bezproblémové hraní na jakémkoliv zařízení, které je připojené k internetu.

   

V reálném světě tedy bude stačit, aby jste si na svůj tablet či smartphone nainstalovali příslušnou aplikaci a servery Grid se již postarají o to, aby se na displeji hra zobrazovala v co nejlepší kvalitě. Když vás přestane bavit hrát na displeji telefonu, lze do ruky vzít například tablet a pokračovat v rozehrané úrovni na stejném místě, kde jste před chvílí skončili. Výpočetní výkon jedné skříně Grid má být údajným ekvivalentem sedmi stovek Xboxů 360.

NVIDIA Grid streaming to an Android smartphone

Nevím nakolik je toto srovnání na místě, ale bezpochyby se jedná o slušně výkonný hardware. Ačkoliv se může zdát, že NVidia vstoupila do vod cloudového hraní poměrně pozdě, nesmíme zapomínat na skutečnost, že disponuje relativně silným zázemím, které může stát za budoucím úspěchem v tomto tržním segmentu.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku