Domů » Bleskovky » NVidia Grid: Cloudové hraní s plynulým přecházením mezi zařízeními

NVidia Grid: Cloudové hraní s plynulým přecházením mezi zařízeními

Kromě včerejší premiéry čipsetu Tegra 4 a herní konzole Shield si pro nás NVidia připravila ještě jedno milé překvapení, které nejvíce zaujmě herní pařany. Technologický gigant včera v Las Vegas představil zbrusu nový herní systém s názvem Grid. Jedná o zcela novou generaci cloudového hraní, které si na celém světě získává čím dál větší oblibu. Toho si je NVidia velmi dobře vědoma a proto se není čemu divit, že se snaží ukousnot z tohoto herního odvětví co největší sousto. Pod pojmem Grid se ukrývá speciání server, u kterého byl od nejranějšího vývoje kladen důraz na zpracování her v cloudu. S hardwarem jde ruku v ruce i herní software, jenž se stará o bezproblémové hraní na jakémkoliv zařízení, které je připojené k internetu.

   

V reálném světě tedy bude stačit, aby jste si na svůj tablet či smartphone nainstalovali příslušnou aplikaci a servery Grid se již postarají o to, aby se na displeji hra zobrazovala v co nejlepší kvalitě. Když vás přestane bavit hrát na displeji telefonu, lze do ruky vzít například tablet a pokračovat v rozehrané úrovni na stejném místě, kde jste před chvílí skončili. Výpočetní výkon jedné skříně Grid má být údajným ekvivalentem sedmi stovek Xboxů 360.

Nevím nakolik je toto srovnání na místě, ale bezpochyby se jedná o slušně výkonný hardware. Ačkoliv se může zdát, že NVidia vstoupila do vod cloudového hraní poměrně pozdě, nesmíme zapomínat na skutečnost, že disponuje relativně silným zázemím, které může stát za budoucím úspěchem v tomto tržním segmentu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. T.Z. (neregistrovaný)

    To jsou skvělé zprávy pro každého hráče a herní vývojáře. A smutné zprávy pro žebrácké piráty. Ještě lepší poskytovatele internetu než ty momentální židy a hurá na cloud.

    • Mám UPC 30M s pingem +/- minimum. Tam mi není moc co zlepšovat. Pokud je ale herní server někde v USA nebo v Japonsku, je mi i 100M linka na nic…. O mobilním připojení se nemá cenu bavit, i kdybych to hnal přes LTE (malý ping a stejně nedostupný, k O2 ani na Chodov kvůlu tomu hrát chodit nebudu), tak mi dojde FUP…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).