NVIDIA dostala od úřadů zelenou. V Kalifornii testuje vlastní samořiditelná auta

Společnosti NVIDIA bylo kalifornským ministerstvem dopravy uděleno povolení pro veřejné testování technologií určených pro autonomní vozidla. Technologický lídr se tak zařadil po bok dalších testerů, mezi nimiž figuruje například Google, Mercedes-Benz, Tesla, Ford, GM, NextEV a Faraday Future.

5driver_closeup_hands_1200x675-0

Přestože NVIDIA na letošním veletrhu CES představila speciální hardware pro použití v automobilech, nikdo zřejmě nepočítal s tím, že potajmu připravuje kompletní řešení. Krátce po získání povolení se kalifornskými ulicemi začaly prohánět upravené vozy s polepy jasně odkazujícími na majitele. Jako první na samořiditelné vozy NVIDIE upozornila redakce The Verge, která dostala tip od svých čtenářů.

Ačkoli o autonomních systémem nemáme příliš podrobností, s nejvyšší pravděpodobností využívají počítače Drive PX2. Ten kromě šestijádrového ARM procesoru zaujme grafikou, která vychází z platformy Pascal. Toto kombo dává celkový výkon 1,5 TFLOPS, čehož náležitě využívají algoritmy umělé inteligence. NVIDIA spolupracuje na vývoji autonomních systémů s čínskou společností Baidu, o první výsledky se podělily koncem léta prostřednictvím krátkého videa, kde demonstrovali schopnosti umělé inteligence v několika situacích z běžného provozu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentáře

  1. Johny (neregistrovaný)

    Jen to ne! Nvidia a její firemní chování ještě v tomhle. První zákazy rozeznávat přechod pro chodce někym jinym než NVIDII apod.

  2. Petr (neregistrovaný)

    No snad to nedopadne jak s jejich pokusy v mobilni oblasti – Tegra. nVidia at se drzi toho, co umi – grafiky. Vse ostatni z jejich dilny byl jeden tezkej pr*ser.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel