Domů » Bleskovky » Nvidia chystá vlastní tablet se sedmipalcovým displejem a čipem Tegra 4

Nvidia chystá vlastní tablet se sedmipalcovým displejem a čipem Tegra 4

V dubnu letošního roku si Nvidia zaregistrovala název Tegra Tab. Na internetu se nyní objevily první snímky připravovaného zařízení, které bude patřit k jednomu z nejlépe vybavených sedmipalcových tabletů. Jeho srdcem se totiž stane čip Nvidia Tegra 4 (spekuluje se dokonce o přítomnosti Tegry 5 známé pod názvem Logan), kterému bude sekundovat 2GB operační paměť RAM.

   

Na zadní straně se nachází čočka fotoaparátu s rozlišením pět megapixelů. Rozlišení obrazovky je dosud neznámé a nejspíše to bude buď 1280 x 800 px nebo 1920 x 1080 px. Operačním systémem se stane Android 4.2.2, zřejmě bez větších zásahů ze strany výrobce. Obchod Google Play zde doplní také speciální sekce Tegra Zone s tituly optimalizovanými právě pro čip Nvidia Tegra. Kapacita interní paměti je neznámá, nebude ale chybět ani slot na paměťové karty microSDXC. O ceně, dostupnosti či datu oficiálního odhalení se zatím bohužel nic neví.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

12 komentářů

 1. No vypadá to na lepší kousek než je Nexus 2…

 2. fore (neregistrovaný)

  A hurá, všichni budem pařit na tabletech s Tegrou. Ne díky.

 3. Fry (neregistrovaný)

  Tu sa len prejavuje aká je NV zúfalá, pretože sa jej platforma momentálne nenachádza v žiadnom kvalitnom zariadení predávajúceho sa vo väčšom množstve…

  pochybujem, že bude mať úspech, podobne ako naposledy predstavený krám vrecková konzola Shield…

 4. Podľa názvu Note a dieri na zadnom kryte to bude mať stylus. Do 250 by som to bral.

  • fore (neregistrovaný)

   Note tam teda nikde nevidím…

  • Unikol ešte screenshot nejakého benchamrku či čoho (v článku neni) a tam je napísané v nazve Note

 5. hitmanhunt (neregistrovaný)

  dříve jsem trošku tegře věřil, sám jsem měl 3+ v mobilu. A už bych se nevracel. Jasně, super grafiku to zvládá, krásnou, když se vývojáří domluví zrovna pro tegru. Ale jinak? Mizerná podpora všech běžnějších her. Dobře, telefon není jen na hraní, ale přeci jen ty výkony stoupají hlavně pro to hraní. A tam je u tegry problém.

 6. Martin (neregistrovaný)

  Kdyby si měl lg optimus 4xhd nebo htc one x s tegrou 3 tak by si změnil hned názor

  • Ale veď ma pravdu, par exkluzivnych hier si Nvidia zaplatila (daju sa spočítať na prstoch ruk), ale tie ďalšie už moc odladene niesu (napr. Gameloft) alebo často neidu ani nainštalovať. Plus problemy a neodladenost s tegra zariadeniami (a to aj starym Nexus 7)

 7. No, aby to chudáci vůbec s tou Tegrou 4 do konce roku stihli !

  • Tom (neregistrovaný)

   Neboj.Oni to (ne)stihnou.Už teď když nemají Tegru IV ještě ani na trhu a vypadá to na propadák roku,již básní o nové V….

   Do tabletů Tegru skoro nikdo nechce tak jí cpou alespoň do aut…Možná že v rámci tradice III bude IV součásti topení:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).