Domů » Bleskovky » Nubia má telefon se zabudovaným ventilátorem. Zvládne natáčet 8K video

Nubia má telefon se zabudovaným ventilátorem. Zvládne natáčet 8K video

Nedávno jsme vám přinesli první informace o telefonu Nubia Red Magic 3, který se řadí do stále relativně malé kategorie herních smartphonů.

Přístroj již čínský výrobce představil oficiálně, takže se můžeme podívat na to, co netradiční novinka nabídne.

Telefon s ventilátorem? Jednou to přijít muselo

U smartphonů určených především k hraní je pochopitelně velkým tématem chlazení. Přehřívající se hardware totiž nedokáže poskytovat plný výkon, což je samozřejmě nežádoucí. Proto jsme již v minulosti mohli vidět různá externí řešení v podobě jakýchsi modulů s ventilátorem, které měly zlepšit zážitek ze hraní. Nubia se však rozhodla jít cestou integrace větráčku přímo do těla telefonu.

nubia red magic 3 01

Chlazení tak u telefonu Red Magic 3 zajišťuje ventilátor, jehož rychlost může dosahovat až 14 000 ot/min. Výrobce tvrdí, že je větrák relativně tichý, avšak o pravdivosti tohoto tvrzení máme jisté pochybnosti. Pozitivní je alespoň fakt, že chladící komora je oddělena od zbytku telefonu a vzduch by tedy neměl zanášet prach a další nečistoty do celého telefonu. Aktivní chlazení by tak mělo vydržet nejméně 30 000 hodin nepřetržitého provozu.

Výrobce tvrdí, že se tímto způsobem povedlo dosáhnout až pětinásobně efektivnějšího chlazení, hraní by tak nemělo být omezováno automatickým snižováním výkonu. Co se týče hardwaru samotného, jde o klasickou kombinaci Snapdragonu 855 a až 12 GB RAM. K dispozici je pak až 256GB paměťová varianta. Napájení zajišťuje 5 000mAh akumulátor, který je možno nabíjet 27W nabíječkou kompatibilní se standardem QC 4.0.

nubia red magic 3 04

Hraní by dále měla usnadnit dvojice konfigurovatelných kapacitních tlačítek v rámečku telefonu, kterým bude možné přiřadit ve hrách speciální funkci. Jako další tlačítko může fungovat také čtečka otisků prstů, vzhledem k jejímu umístění však asi příliš praktická při hraní nebude.

Přelomová kamera?

Nubia Red Magic 3 je vybaven jedinou zadní zadní kamerou. Ta je tvořena 48Mpx senzorem Sony IMX586, kterému chybí optická stabilizace. Fotografické schopnosti zřejmě nijak výjimečné nebudou, výrobce ale slibuje revoluci v nahrávání videa.

nubia red magic 3 02 1

Nový smartphone totiž dokáže nahrávat až 8K video, což je nepochybně úctyhodné. Zaujme také schopnost záznamu zpomaleného videa se snímkovou frekvencí neuvěřitelných 1 920 FPS. Zde jsme však trochu skeptičtí – výrobce neuvádí rozlišení takto zpomaleného videa, příliš vysoké tak asi nebude.

Pořízená videa si pak lze přehrávat na 6,65″ Full HD+ AMOLED displeji s podporou HDR a 90Hz obnovovací frekvencí. Ozvučení je zajišťováno předními stereo reproduktory s podporou DTS:X, nechybí ani audio jack. Kvalitní by měl být i záznam zvuku, telefon nabídne soustavu tří mikrofonů s aktivním potlačováním okolního šumu.

Podpora modulů umožní 5G i LAN

Zajímavostí čínské novinky je také podpora modulů. V současnosti byl oznámen 5G modul a jakýsi dock s LAN konektorem, USB-C a 3,5mm jackem.

nubia red magic 3 03

Nubia Red Magic 3 se začne prodávat v Číně 3. května za necelých 10 tisíc korun za 6/64GB variantu. Nejlépe vybavená varianta s 12GB RAM a 256GB úložištěm pak v Číně vyjde na 14 700 Kč. Přislíbeno bylo i oficiální uvedení na americký a evropský trh, které by mělo přijít koncem května, zdejší ceny však oznámeny nebyly.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).