Domů » Bleskovky » Novým generálním ředitelem Microsoftu je Satya Nadella

Novým generálním ředitelem Microsoftu je Satya Nadella

V minulém týdnu přinesl server Bloomberg.com informaci, že novým šéfem Microsoftu se stane Satya Nadella, dosud prezident Microsoftu pro podniková a cloudová řešení. Na stránkách microsoft.com byla dnes tato zpráva potvrzena – 4. 2. 2014 končí éra Stevena Ballmera a začíná nová vláda Satya Nadelly.

 

Nadella se stává v pořadí třetím generálním ředitelem společnosti Microsoft, do které přišel před 22 lety ze společnosti Sun Microsystems. Je mu 46 let a narodil se v Indii, kde se stal bakalářem na Manipal Institute of Technology v elektrotechnickém oboru. Na svá studia navázal v USA na University of Wisconsin a Booth School of Business. Mezi jeho zájmy patří poezie a kriket, mezi jeho přednosti podle stránek Microsoftu patří talent, nápady a vytrvalost. Do Microsoftu přišel, jelikož viděl, že redmondský gigant umí dát lidem kouzelné věci a činí svět lepším místem. Steve Ballmer o svém nástupci řekl, že je správný vůdce a jeden z nejvíce talentovaných zaměstnanců, se kterým měl možnost pracovat.

 

V tiskové zprávě Microsoftu je také uvedeno, že první generální ředitel Microsoftu, Bill Gates, přebírá novou roli ve správní radě jako zakladatel a technologický poradce a bude ze své pozice podporovat Nadellu v jeho vizích o technologickém směřování společnosti. Předsedou představenstva se stává John Thompson, který bude zároveň jeho nezávislým ředitelem. Podle jeho slov je Satya jednoznačně nejlepší osoba pro vedení Microsoftu a má jednomyslnou podporu představenstva.

V dopise zaměstnancům se dosavadní generální ředitel Steve Ballmer rozloučil slovy:
„Microsoft je jedna z největších společností na světě. Miluji tuto společnost. Miluji velikost a odvahu v tom, co děláme. Miluji způsob, jakým jsme partnery pro ostatní společnosti, s nimiž můžeme měnit svět. Miluji šíři a rozmanitost všech zákazníků, od studentů ve školách, přes spotřebitele v malých a středních podnicích až po vlády a největší podniky. Líbí se mi duch Microsoftu, vášeň a vytrvalost, která byla základem naší kultury už od počátku. Zůstaňte ve střehu a pohybujte se neustále vpřed. Těším se, co všechno ještě uděláme. Díky Microsoftu za nejúžasnější pracovní místo na této planetě a za šanci vést její lidi.“

 

Přejeme novému generálnímu řediteli mnoho úspěchů v nové pozici, stejně tak Stevenovi Ballmerovi zasloužilý odpočinek. Snad bude Satya Nadella pracovat a představovat nové produkty Microsoftu s podobným nadšením, jako to dělal nezapomenutelný Steve Ballmer.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.