Domů » Bleskovky » Novým generálním ředitelem Microsoftu je Satya Nadella

Novým generálním ředitelem Microsoftu je Satya Nadella

V minulém týdnu přinesl server Bloomberg.com informaci, že novým šéfem Microsoftu se stane Satya Nadella, dosud prezident Microsoftu pro podniková a cloudová řešení. Na stránkách microsoft.com byla dnes tato zpráva potvrzena – 4. 2. 2014 končí éra Stevena Ballmera a začíná nová vláda Satya Nadelly.

 

Nadella se stává v pořadí třetím generálním ředitelem společnosti Microsoft, do které přišel před 22 lety ze společnosti Sun Microsystems. Je mu 46 let a narodil se v Indii, kde se stal bakalářem na Manipal Institute of Technology v elektrotechnickém oboru. Na svá studia navázal v USA na University of Wisconsin a Booth School of Business. Mezi jeho zájmy patří poezie a kriket, mezi jeho přednosti podle stránek Microsoftu patří talent, nápady a vytrvalost. Do Microsoftu přišel, jelikož viděl, že redmondský gigant umí dát lidem kouzelné věci a činí svět lepším místem. Steve Ballmer o svém nástupci řekl, že je správný vůdce a jeden z nejvíce talentovaných zaměstnanců, se kterým měl možnost pracovat.

 

V tiskové zprávě Microsoftu je také uvedeno, že první generální ředitel Microsoftu, Bill Gates, přebírá novou roli ve správní radě jako zakladatel a technologický poradce a bude ze své pozice podporovat Nadellu v jeho vizích o technologickém směřování společnosti. Předsedou představenstva se stává John Thompson, který bude zároveň jeho nezávislým ředitelem. Podle jeho slov je Satya jednoznačně nejlepší osoba pro vedení Microsoftu a má jednomyslnou podporu představenstva.

V dopise zaměstnancům se dosavadní generální ředitel Steve Ballmer rozloučil slovy:
„Microsoft je jedna z největších společností na světě. Miluji tuto společnost. Miluji velikost a odvahu v tom, co děláme. Miluji způsob, jakým jsme partnery pro ostatní společnosti, s nimiž můžeme měnit svět. Miluji šíři a rozmanitost všech zákazníků, od studentů ve školách, přes spotřebitele v malých a středních podnicích až po vlády a největší podniky. Líbí se mi duch Microsoftu, vášeň a vytrvalost, která byla základem naší kultury už od počátku. Zůstaňte ve střehu a pohybujte se neustále vpřed. Těším se, co všechno ještě uděláme. Díky Microsoftu za nejúžasnější pracovní místo na této planetě a za šanci vést její lidi.“

 

Přejeme novému generálnímu řediteli mnoho úspěchů v nové pozici, stejně tak Stevenovi Ballmerovi zasloužilý odpočinek. Snad bude Satya Nadella pracovat a představovat nové produkty Microsoftu s podobným nadšením, jako to dělal nezapomenutelný Steve Ballmer.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Tak jsem zvědavý, jaké bude směřování MS směrem k retailu.. Doufám, že si uvědomí sílu jednotlivých malých zákazníků. Servery a firmy jsou sice hodně důležité, ale v době, kdy se stále častěji praktikuje BYOD by neměli zapomenout na OS a zařízení pro jednotlivce..

 2. Podle mého asi nejlepší volba. Snad nezapomene na consumer segment, enterprise je sice pro MS klíčový, ale já nechci používat Android a Chromebook :D

 3. Tak to jsem zvedav, jakych tragikomedii se od MS jeste dockame :D Za poslednich par let, aspon pro me, jsou to: 1. ribbon u Office, 2. WP7/8 a konecne za treti Windows 8, ale myslim, ze v MS to zvladnou i jeste „lepe“ :D

  • Ani jedno nemá příkazovou řádku, viď.

  • Náhodou, znám frajera, co v komandlajně vysázel stránku v novinách..

   ..akorát mu to trvalo přes týden. Měl to jako semestrální práci. Normálně to třeba mě zabere asi hodinu, hodinu a půl. :-)

 4. bahamut (neregistrovaný)

  WP8 je Best.

 5. Standa (neregistrovaný)

  Pokud v originále bylo napsáno, že Nadella je „resourceful“, neznamená to, že má zdroje, ale že je pln nápadů. Just for info…

  • Jakub Karásek

   Právě, že není. Je tam napsáno, že má talent, resources and perseverance. Ale pravda, že nápady budou znít lépe, než zdroje, díky za upozornění ;)

  • Standa (neregistrovaný)

   Rádo se děje. :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).