Domů » Bleskovky » Nový roamingový ceník T-Mobile začne platit 30. dubna. Jaké budou ceny?

Nový roamingový ceník T-Mobile začne platit 30. dubna. Jaké budou ceny?

Právě 30. dubna začne platit EU Roaming, respektive nový princip účtování roamingových služeb v zemích Evropské unie. V jeho rámci se volání, SMS a datový provoz v zemích EU začne účtovat stejně jako v České republice + příplatek za každou spotřebovanou jednotku.

Zákazníci operátora budou od 30. dubna 2016 v zemích Evropské unie účtováni stejně jako při spotřebě služeb v České republice, tj. základní cenou v tarifu (u volání a SMS jako na čísla mimo značku T-Mobile). Navíc se jim ale připočte příplatek za každou odchozí i příchozí minutu, odeslanou SMS a spotřebovaný – tedy stažený, nebo odeslaný – MB (přesné částky v tabulce).

  Odchozí min Příchozí min Odeslaná SMS Spotřebovaný MB
Příplatek (včetně DPH) 1,65 Kč 0,37 Kč 0,65 Kč 1,65 Kč

Několik příkladů s odchozími hovory: zákazník s tarifem S námi v sítích+ (zahrnuje 120 minut volání na čísla mimo T-Mobile, po provolání je účtována částka 3,50 Kč/min) bude platit podle nového ceníku za minutu volání v EU prvních 120 minut 1,65 Kč/min, poté 5,15 Kč/min (3,50 + 1,65). Klienta s tarifem S námi síť nesíť s neomezeným voláním na všechna čísla v ČR bude odchozí minuta stát vždy 1,65 Kč. Konečně u S námi bez hranic+ je prvních 300 odchozích minut bezplatných (volné roamingové minuty v rámci tarifu), po jejich případném vyčerpání se bude účtovat jen příplatek.

Co se týče dat, u tarifů, které je zahrnují, se bude platit jen cena příplatku, a to až do vyčerpání datového limitu. Následně si zákazník bude moci dokoupit data stejně jako doma a za každý spotřebovaný MB bude platit cenu příplatku. Zákazníci si také mohou zakoupit roamingový datový balíček Internet v zahraničí, se kterým mají své výdaje plně pod kontrolou, tj. již neplatí nic za prosurfovaný MB.

EU Roaming přinese většině uživatelů zlevnění a zjednodušení služeb. Například běžný zákazník z řad domácností s tarifem S námi síť nesíť, který při své dovolené v Chorvatsku provolal 15 minut, odeslal 5 SMS a s účtováním podle přenesených dat prosurfoval 100 MB, zaplatil za svoji spotřebu v roce 2015 částku 767,25 Kč. Podle nového ceníku zaplatí zhruba čtvrtinu – 193 Kč.

EU Roaming nastaví T-Mobile nejpozději k 30. dubnu 2016 tarifním zákazníkům, zákazníkům s předplacenou kartou a živnostníkům, firemním klientům s individuální smlouvou nové účtování podle základní ceny tarifu zapne na vyžádání. Vzhledem k tomu, že se zcela změní princip účtování roamingu, začíná operátor své klienty informovat s předstihem. Všechny ceny a podrobnosti ke svému tarifu najdou zákazníci nejpozději 30. března na svých stránkách.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments