Nový obrázek z Windows Phone 8.1 potvrzuje oddelěnou hlasitost pro vyzvánění a multimédia

Už v minulosti se spekulovalo o tom, že systém Windows Phone 8.1 konečně nabídne oddělenou regulaci hlasitosti pro vyzvánění a multimédia. Ostatně současní uživatelé mobilních Windows po této možnosti volají dlouhou dobu. Server WPCentral.com potvrdil pravost uniklého obrázku, takže je téměř stoprocentní, že se tato funkce v nové verzi systému objeví.

Obrázek pochází z čínského buildu systému. První posuvník slouží pro nastavení hlasitosti pro vyzvánění a notifikace, druhý posuvník pak pro multimédia a aplikace. Všimněte si, že úroveň hlasitosti vyzvánění lze regulovat v 10 krocích, zatímco hlasitost multimédií ve 30. Ve spodní části se ještě nachází přepínač tichého/hlasitého profilu a zástupce pro přístup do kompletní nabídky nastavení zvuků.

Podle serveru WPCentral.com se tato nabídka nebude zobrazovat při každém stisknutí tlačítek hlasitosti; obsah se bude přizpůsobovat aktuálnímu stavu na obrazovce. Pokud například budete v nějaké hře, objeví se pouze posuvník pro regulaci multimediální hlasitosti.

Dá se očekávat, že podobných úniků bude v nadcházejících týdnech přibývat. Systém Windows Phone 8.1 by měl být oficiálně představen na vývojářské konferenci Build, která se koná od 2. do 4. dubna. První telefony s novou verzí systému se na trhu mají objevit v průběhu června.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku