Nový monitor od Applu má střeva z iPhone 11 a 64GB úložiště – SMARTmania.cz

Nový monitor od Applu má střeva z iPhone 11 a 64GB úložiště

Studio Display

Apple na nedávné keynote představil počítač Mac Studio a monitor Apple Studio Display. Tato kombinace v jablečném portfoliu nahrazuje 27” iMac, a to především díky pokročilým schopnostem monitoru, který má v sobě integrované reproduktory, webkameru a rozbočovač portů. A tím možná jeho schopnosti nekončí.

Apple Studio Display: nevyužitý potenciál

Ještě předtím, než Apple svůj nový monitor představil, spekulovalo se o chytré obrazovce poháněné mobilním čipsetem a platformou iOS. Tyto domněnky se potvrdily jen částečně – Apple sice přiznal, že se v útrobách monitoru nachází čipset Apple A13, avšak ten (zatím) slouží pouze k ovládání webkamery s funkcí Center Stage. Potenciál hardwaru je ale mnohem větší.

Jak zjistil vývojář Khaos Tian, Apple Studio Display opravdu běží na iOS, konkrétně na nejnovější verzi 15.4, a disponuje 64GB úložištěm. To je přitom trestuhodně nevyužité – Apple obsadil pouze 2 GB. Podobně nevyužitý je i potenciál samotného čipsetu nebo operačního systému, ostatně Apple Studio Display je výkonnější než druhá generace Apple TV 4K.

Chystá Apple do budoucna pro svůj nový displej nějaké další funkce, nebo dovnitř „nacpal“ naddimenzované komponenty proto, že pro ně neměl jinde využití?

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku