Nový MacBook Pro dostal podporu rychlého nabíjení. Má to ale háček

macbook pro magsafe 3 charging

Před pár dny představil Apple dosud nejvýkonnější MacBook Pro s čipsety M1 Pro a M1 Max, které na sebe strhly značnou část pozornosti. Mezi novinkami se ale objevila také podpora rychlého nabíjení, která umožňuje dobít notebooky až na 50 procent během pouhých 30 minut. Má to ale jeden háček.

Ačkoli obě velikosti, tedy 14“ a 16“ MacBook Pro, mohou být napájeny skrze Thunderbolt 4 nebo MagSafe, rychlé nabíjení skrze oba konektory nabídne pouze první zmíněný notebook. Větší model může využít rychlé nabíjení pouze skrze MagSafe.

MacBook Pro 16 5
Větší varianta MacBooku Pro nabídne rychlé nabíjení pouze skrze MagSafe

Důvod je jednoduchý – Thunderbolt 4 je schopen napájet zařízení o maximálním výkonu 100 W, přičemž 16“ MacBook Pro používá 140W adaptér. Naproti tomu 14“ MacBook Pro využívá 67W adaptér pro variantu s 8jádrovým čipsetem a 96W adaptér pro variantu s 10jádrovým čipsetem, díky čemuž nedosáhne na maximum, které je Thunderbolt 4 schopen přenášet.

16“ MacBook Pro nabídne rychlé nabíjení pouze skrze MagSafe

Z pohledu uživatele se pravděpodobně nebude jednat o příliš velké omezení, neboť Apple předpokládá, že majitelé 16“ MacBooku Pro budou primárně nabíjet skrze MagSafe.

Pokud po novém 14“ MacBooku Pro toužíte, připravte si minimálně 58 990 korun. Za lepší variantu s 10jádrovým procesorem, 16jádrovou grafikou a 1TB SSD zaplatíte 72 990 korun. Na stejné částce začíná 16“ varianta, konkrétně s 10jádrovým CPU, 16jádrovým GPU, 16 GB paměti a 512GB úložištěm. Konfigurátor vám však dovolí jít až na částku 180 990 korun.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku