Domů » Bleskovky » Apple M1 Max v prvním benchmarku: nový MacBook Pro rozdrtil své předchůdce

Apple M1 Max v prvním benchmarku: nový MacBook Pro rozdrtil své předchůdce

Apple včera představil nové MacBooky Pro, které jsou určené především do rukou profesionálů. Z tohoto důvodu do nich Apple vrátil čtečku paměťových karet, HDMI port a fyzické funkční klávesy a nadto přihodil perfektní displeje a výkonné procesory Apple M1 Pro a M1 Max. Jejich obří sílu nově potvrzuje i benchmark GeekBench.

MacBook Pro 16 5

Dvakrát vyšší výkon než minulá generace

Nový 16“ MacBook Pro s nejvýkonnější variantou čipsetu Apple M1 Max (10 procesorových a 32 grafických jader) získal v benchmarku 1749 bodů ve výkonu na jedno jádro a 11 542 bodů při zapojení všech jader. Ve srovnání s minulými modely se jedná o znatelný skok kupředu:

 • Minulá generace 13“ MacBooku Pro s čipsetem Apple M1 získala ve stejném testu 1726 a 7740 bodů
 • Poslední 16“ MacBook Pro s procesorem Intel Core i9-9880H nasbíral skóre 1041 a 6533 bodů

Ve prospěch nových jablečných počítačů hraje také vyšší výdrž baterie, neboť procesory Apple M1 Pro a M1 Max jsou přeborníky v efektivitě. Podle srovnávacích grafů od Applu poskytují jeho nové čipsety 1,7× vyšší procesorový výkon než srovnatelné notebooky s osmijádrovými procesory a navíc jsou o 70 procent úspornější.

Stejně dobře na tom mají být nové MacBooky Pro i s grafickým výkonem, grafické čipy v nových procesorech mají nabídnout srovnatelný výkon s profesionálními notebooky s dedikovanou grafickou kartou, oproti nim však mají mít o 100 Wattů nižší odběr.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

  • Zmenšení rámečků byla povinnost. Co je tady špatně a ten tupec na twitteru, ani ty nechápete je to, že ten notch tam vůbec nemusel být. Pak by nemusel ten řádek mít takovou výšku a active area mohla být vyšší… Ale to je pro choré Apple mozky moc přemýšlení

  • Ale prosím tě, nekrm trola 😏

  • Nechceš napsat Applu, že by rozhodně neměli prohloupit a zaměstnat tě? Evidentně na tom pracáku, kde teď visíš mrháš časem…

  • Na to, aby obšlehnuli Dell nepotřebují zaměstnávat takové mozky, jako jsem já. Stačí se jít zeptat do Dellu

  • To je jasný, navíc dost pochybuju, že by Apple utáhnul tvoji manday rate. Holt mají smůlu, možná v jednou, v daleké budoucnosti, ale pochybuji, to dřív zkrachujou.

 1. 1726 vs 1749 na jedno jádro? To není moc velký skok…

  • Apple nikde netvrdil, že jde o nová jádra. Jen je jich víc a proto se to taky jmenuje stále M1

 2. Vykon CPU jinych vyrobcu, otestovany programem geekbench 5 naleznete zde: [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).