Nový MacBook Pro dorazí ještě tento měsíc. Ve dvou velikostech a se dvěma různými procesory

MacBook Pro Unsplash Martin Sanchez

Apple před nedávnem odhalil nové iPhony, Apple Watch a iPady, tím však ještě tečku za letošním rokem neudělal. Podle uznávaného informátora Marka Gurmana ze serveru Bloomberg se dočkáme nové generace MacBooku Pro, a to údajně ještě v tomto měsíci.

Nový MacBook Pro pomalu klepe na dveře

Poslední MacBook Pro představil Apple loni v listopadu, ovšem v tomto případě se jednalo pouze o upravený stávající 13“ model, u kterého byl vyměněn procesor od Intelu za vlastní čipset Apple M1. Letošní MacBook Pro má být zbrusu nový, podle předchozích zvěstí se můžeme těšit na mini LED displej v úhlopříčkách 14 a 16“ a rozšířenou konektorovou výbavu obsahující port HDMI a slot na SD kartu. Mluví se také o odstranění displejového řádku Touch Bar a o návratu magnetického nabíjení MagSafe.

Nové MacBooky Pro bude pohánět nový čipset Apple M1X, a to ve dvou různých konfiguracích; obě mají mít 10 procesorových jader, přičemž slabší model má dostat 16jádrovou grafiku a silnější 32jádrovou.

Nejen MacBook Pro?

Dá se předpokládat, že Apple představí nové MacBooky Pro skrze další tiskovou konferenci. Zde by mohl být navíc představen nový iMac s větší úhlopříčkou displeje, výkonnější Mac Mini s čipem Apple M1X a dorazit by mohla i dlouze spekulovaná nová generace sluchátek AirPods.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku