macOS Monterey prozradil rozlišení i úhlopříčky chystaných MacBooků Pro

MacBook Pro Unsplash Martin Sanchez

Apple v uplynulém týdnu vypustil další betaverzi systému macOS Monterey, který by měl jít na trh spolu s novými M1X MacBooky ještě letos. Podle jeho kódu to nyní vypadá, že se opravdu dočkáme dvou variant Retina displejů s úhlopříčkami 14″ a 16″.

Mezi podporovanými rozlišeními jsou také 3024 x 1964 pixelů a 3456 x 2234 pixelů, což jsou rozlišení, kterými aktuálně nedisponuje žádný z Maců na trhu. Je tedy velmi pravděpodobné, že se bude jednat o údaje patřící novým MacBookům Pro.

Aktuální MacBook Pro ve variantě 13″ má rozlišení 2560 x 1600 pixelů, 16″ model pak 3072 x 1920 pixelů, iMac je ale vybaven 4K displejem. Dvojice nových rozlišení je tedy někde mezi a mohlo by to znamenat jemnější zobrazení u chystaných M1X MacBooků. Hustota pixelů se u menšího modelu zvýší z 227 na 257 ppi.

MacBook Pro Unsplash William Justen de Vasconcellos
Z nových MacBooků Pro má zmizet Touch Bar

Ačkoliv se samozřejmě může jednat o chybu, vzhledem k označení daných rozlišení jako Retina by opravdu mohlo jít o nové MacBooky Pro. Otázkou pak zůstává, jestli je to záměrná nápověda od Applu, nebo jen nepozornost ústící v takový únik.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku