Domů » Bleskovky » Nový Kindle Fire HD od Amazonu má stát jen 99 dolarů (spekulace)

Nový Kindle Fire HD od Amazonu má stát jen 99 dolarů (spekulace)

Na poli sedmipalcových tabletů zuří tuhý boj. Každý výrobce si chce utrhnout kus z tržního koláče a každý na to jde po svém. Amazon dal už dříve najevo, že nejsilnější zbraní v jeho rukou bude příznivá cenová politika, když před půl rokem představil slušně vybavený Kinde FIre HD a za jeho nejlevnější variantu si řekl o velice slušných 199 dolarů. Nyní to ale vypadá, že chce firma cenovku nástupce úspěšného modelu stlačit ještě o poznání níže.

Server TechCrunch.com totiž nedávno přišel se zajímavou zprávou, podle které je ve výrobě nová verze tabletu Kindle Fire HD, která bude po svém uvolnění na trh ještě v tomto roce nést cenovku pouhých 99 dolarů (cca 2 000 Kč bez daně). Logicky se nebude jednat o žádný nadupaný high-end, přesto má ale novinka nabídnout překvapivě slušné parametry.

Sedmipalcový displej bude mít rozlišení 1280 × 800 pixelů, tedy stejné jako stávající model, a shodný má být údajně i výrobce chipsetu, který bude celé zařízení pohánět – Texas Instruments. To je samo o sobě poměrně překvapivé vzhledem k prohlášení z loňského podzimu, podle kterého TI skončilo s výrobou mobilních procerosorů.

Jak je tedy vidět, celou zprávu je nutno brát s jistou rezervou. Pokud by se ale nakonec ukázala jako pravdivá, měl by Amazon v rukou zatraceně silný argument k tomu, aby přilákal nové zákazníky.

Miroslav Havlíček

2 komentářů

  1. Velda (neregistrovaný)

    Tak to že končí s výrobou neznamená, že někomu nevyrobí, to co už má vyvinuto. Jen už prostě nevidí důvod vyvíjet dál…

    • Miroslav Havlíček

      Ano, i to by mohla být pravda. Uvidíme, jestli to není jenom divoký výmysl.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).