Nový Kindle Fire HD od Amazonu má stát jen 99 dolarů (spekulace)

Na poli sedmipalcových tabletů zuří tuhý boj. Každý výrobce si chce utrhnout kus z tržního koláče a každý na to jde po svém. Amazon dal už dříve najevo, že nejsilnější zbraní v jeho rukou bude příznivá cenová politika, když před půl rokem představil slušně vybavený Kinde FIre HD a za jeho nejlevnější variantu si řekl o velice slušných 199 dolarů. Nyní to ale vypadá, že chce firma cenovku nástupce úspěšného modelu stlačit ještě o poznání níže.

Server TechCrunch.com totiž nedávno přišel se zajímavou zprávou, podle které je ve výrobě nová verze tabletu Kindle Fire HD, která bude po svém uvolnění na trh ještě v tomto roce nést cenovku pouhých 99 dolarů (cca 2 000 Kč bez daně). Logicky se nebude jednat o žádný nadupaný high-end, přesto má ale novinka nabídnout překvapivě slušné parametry.

Sedmipalcový displej bude mít rozlišení 1280 × 800 pixelů, tedy stejné jako stávající model, a shodný má být údajně i výrobce chipsetu, který bude celé zařízení pohánět – Texas Instruments. To je samo o sobě poměrně překvapivé vzhledem k prohlášení z loňského podzimu, podle kterého TI skončilo s výrobou mobilních procerosorů.

Jak je tedy vidět, celou zprávu je nutno brát s jistou rezervou. Pokud by se ale nakonec ukázala jako pravdivá, měl by Amazon v rukou zatraceně silný argument k tomu, aby přilákal nové zákazníky.

Miroslav Havlíček

2 komentáře

  1. Velda (neregistrovaný)

    Tak to že končí s výrobou neznamená, že někomu nevyrobí, to co už má vyvinuto. Jen už prostě nevidí důvod vyvíjet dál…

    • Miroslav Havlíček (neregistrovaný)

      Ano, i to by mohla být pravda. Uvidíme, jestli to není jenom divoký výmysl.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *