Nový Kindle Fire HD od Amazonu má stát jen 99 dolarů (spekulace)

Na poli sedmipalcových tabletů zuří tuhý boj. Každý výrobce si chce utrhnout kus z tržního koláče a každý na to jde po svém. Amazon dal už dříve najevo, že nejsilnější zbraní v jeho rukou bude příznivá cenová politika, když před půl rokem představil slušně vybavený Kinde FIre HD a za jeho nejlevnější variantu si řekl o velice slušných 199 dolarů. Nyní to ale vypadá, že chce firma cenovku nástupce úspěšného modelu stlačit ještě o poznání níže.

Server TechCrunch.com totiž nedávno přišel se zajímavou zprávou, podle které je ve výrobě nová verze tabletu Kindle Fire HD, která bude po svém uvolnění na trh ještě v tomto roce nést cenovku pouhých 99 dolarů (cca 2 000 Kč bez daně). Logicky se nebude jednat o žádný nadupaný high-end, přesto má ale novinka nabídnout překvapivě slušné parametry.

Sedmipalcový displej bude mít rozlišení 1280 × 800 pixelů, tedy stejné jako stávající model, a shodný má být údajně i výrobce chipsetu, který bude celé zařízení pohánět – Texas Instruments. To je samo o sobě poměrně překvapivé vzhledem k prohlášení z loňského podzimu, podle kterého TI skončilo s výrobou mobilních procerosorů.

Jak je tedy vidět, celou zprávu je nutno brát s jistou rezervou. Pokud by se ale nakonec ukázala jako pravdivá, měl by Amazon v rukou zatraceně silný argument k tomu, aby přilákal nové zákazníky.

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku