Nový iPhone dostane jen drobná vylepšení, součástky budou hotové už v květnu

Na internetu se opět začínají rojit zprávy o nadcházející generaci smartphonu z dílen Applu. Neoficiální zdroje uvádí, že výroba všech klíčových součástek by měla být hotová v průběhu měsíce května. Následně má dojít k doručení komponent do čínských továren společnosti Foxcoon Electronics, která Applu zajišťuje kompletaci jeho produktů. Redaktoři ze zahraničního serveru DigiTimes se pokoušeli tuto informaci ověřit, nicméně Foxconn razantně odmítl komentovat veškeré otázky týkající se jeho významného klienta. Pokud se však nejedná o mylné spekulace, tak v pořadí již sedmé generace iPhonu se dočkáme nejpozději ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Podle dosavadních očekávání se na produktové strategii amerického výrobce nic nezmění a opět se počítá jen s drobným vylepšením v podobě výkonnějšího hardwaru. V zákulisí se hovoří o procesoru A7, fotoaparátu s vyšším rozlišením a přítomnosti „inteligentního blesku“ (Smart Flash) využívajícího žluté či bílé LED diody pro zachycení kvalitnějších snímků za zhoršených světělných podmínek. Další odvážná tvrzení se týkají integrace bezpečnostního prvku v podobě biometrického snímače otisků prstů od výrobce AuthenTec. Celkový tvar a konstrukce údajně zůstane stejná jako u současného modelu. Hojně se též spekuluje o levnější variantě iPhonu s šasi vyrobeným z plastu. Jeho uvedení by mělo Applu údajně dopomoci zvýšit podíl na celosvětovém trhu s mobilními telefony. 

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku