Nový iPad má přijít s ještě menší tloušťkou a hmotností

Analytik společnosti KGI Securities – Ming-Chi Kuo, jenž je známý poměrně přesnými spekulacemi ohledně chystaných výrobků od Applu, nyní přišel s několika údaji o nové verzi iPadu. V pořadí pátý iPad by měl být až o 15 % tenčí, než předchůdce a co je důležitější, také o 25 % lehčí. Stávající generaci totiž ručička na váze ukáže 652 gramů (jen o něco menší iPad Mini přitom váží 308 gramů). Přítomen by měl být nový čtyřjádrový procesor Apple A7X a dvojice fotoaparátů s podobnými specifikacemi, jako u čtvrtého iPadu, tedy pětimegapixelový zadní snímač a přední HD kamera pro videohovory.

Čipovou sadu by i přes poslední vývoj událostí měl stále dodat Samsung a vyráběna bude pomocí jeho 28nm technologie. Zhoršení se nejspíše na úkor rozměrů dočká kapacita baterie, jež bude o 25 – 30 % nižší, to ale nemusí nutně znamenat nižší výdrž. Vzhledově se novinka přiblíží iPadu mini a k dispozici bude tradičně v černé a bílé barvě. Oficiální představení je očekáváno mezi srpnem a listopadem letošního roku, a spolu s iPadem 5 se zde údajně odhalí i iPhone 5S spolu se svou levnější variantou a nová generace iPadu Mini.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku