Sledujte nás na YouTube

Nový Huawei Honor bude představen 24. června, bude mít nový procesor Kirin 920?

Před několika dny představila společnost Huawei vlastní procesor HiSilicon Kirin 920, který má výkonnostně předčit i zavedené čipy, jakými jsou například nejnovější Snapdragony od Qualcommu. Prvním zástupcem Huawei s tímto čipem může být model Honor 6, na jehož představení čínská firma v současné době zasílá pozvánky.

  

Akce se odehraje 24. června na pekingském národním stadionu. Hlavním prvkem v pozvánce je červené číslo 6 a logo řady Honor v horní části pozvánky. Paradoxně posledním modelem řady Honor byl loni představený Honor 3, spekuluje se, že čínský výrobce čísla 4 a 5 přeskočil, aby aktuální označení nebylo pozadu za telefony Apple iPhone 5S nebo Samsung Galaxy S5. Jak bude nový model vypadat má odhalovat obrázek, který v minulých dnech koloval internetem.

  

Není jisté, zdali bude tento model prvním nositelem čipu Kirin 920, zahraniční média očekávají, že ano. Spekuluje se i o dalších parametrech, například o 5palcovém displeji s Full HD rozlišením a 3 GB RAM. Na skutečnost si však musíme počkat do 24. června.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

 1. pedes (neregistrovaný)

  Pokud nový Kirin bude šlapat tak, jak to prezentují první testy, pak se dá očekávat slušný prodejní úspěch. Huawei ukazuje, že umí nejen design,ale nebojí se i vývoje jednotlivých komponent.

  • Velda (neregistrovaný)

   Kirin bude šlapat stejně jak ekvivalentní čip MediaTeku nebo třeba Samsungu. Huawei na Kirinu vyvinulo asi tolik, co společnost FAST na výrobcích Sencor…

  • Knoxx (neregistrovaný)

   Nevím kde berete to přesvědčení, že ty milióny lidí co si kupují smartphony vůbec tuší co tam má za procesor a podle toho si vybírají..

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *