Domů » Bleskovky » Nový HTC One ještě ani nebyl představen a GooPhone už prodává jeho kopii

Nový HTC One ještě ani nebyl představen a GooPhone už prodává jeho kopii

Čínský výrobce chytrých telefonů GooPhone o sobě dal před nedávnem vědět díky tomu, že krátce po představení Samsungu Galaxy S5 začal nabízet jeho věrnou kopii označenou jako GooPhone S5 (více informací). Design byl v tomto případě novince od Samsungu velice podobný, po hardwarové stránce už ale šlo o podstatně odlišné (horší) zařízení.

 
GooPhone M8

Netrvalo dlouho a GooPhone je tu s dalším modelem, který tentokrát nese název M8 (M8 je kódové označení pro chystanou vlajkovou loď tchaj-wanského HTC). Premiéra nového HTC One je naplánována na 25. března v Londýně, GooPhone M8 už se prodává za 230 USD (cca 4 600 Kč). Po hardwarové stránce se jedná o celkem slušně vybavený telefon s osmijádrovým procesorem od MediaTeku s taktem 1,7 GHz, 1 GB RAM, 5″ Full HD displejem, 5MPx fotoaparátem na přední straně a 12,6Mpx kamerkou na zádech. Nechybí ani 16GB interní úložiště či slot na micr0SDXC karty a 2800mAh baterie. V případě Androidu dostanete verzi 4.2 „Jelly Bean“.

 
GooPhone se nebojí ani Samsungu, takhle vypadá jeho klon Galaxy S5

Nový HTC One nabídne dva fotoaparáty na zadní straně, novinka od GooPhone zůstává věrna jedné čočce, přesto bychom žádné zázračné výsledky u fotografií neočekávali.


Nový HTC One, který se stal předlohou pro GooPhone M8

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. PeePay (neregistrovaný)

    Ved to je napodobenina vlanajsieho HTC One, nie tohto noveho.

  2. jakub (neregistrovaný)

    Přesně tohle je loňský model :-) máte v tom bordel :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).