Domů » Bleskovky » Nový HTC J Butterfly: Vylepšený model One (M8) s voděodolným tělem

Nový HTC J Butterfly: Vylepšený model One (M8) s voděodolným tělem

Společnost HTC v tichosti představila novou verzi modelu J Butterfly, kterou můžeme považovat za vylepšenou variantu u nás prodávaného HTC One (M8). Ve výbavě novinky opět najdeme duální fotoaparát s rozlišením 13 Mpx, 2 GB RAM a quad-core procesor Snapdragon 801 (MSM8974AC). O zobrazování se stará pětipalcový LCD3 displej s Full HD rozlišením (1080 x 1920 px).

32GB interní paměti doplňuje slot na microSD karty a příznivce selfies potěší 5Mpx snímač nad displejem. Výbavu uzavírá GPS/Glonass, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac(2,4//5 GHz) , 2700mAh baterie a Android 4.4.2 doplněný uživatelským prostředím HTC Sense 6.0. Zajímavostí nové generace modelu J Butterfly je voděodolné tělo (stupeň krytí IPX5/IPX7 – částečně odolný vůči vniknutí prachu & chráněný proti vniknutí vody při ponoření na 30 minut do hloubky jednoho metru).

Celkové rozměry telefonu jsou 70 x 145 x 10 mm, hmotnost včetně akumulátoru 156 gramů. Novinka je zatím určena pouze pro japonský trh a do Evropy se pravděpodobně nedostane, což je škoda, protože voděodolnou variantu modelu One (M8) by určitě spousta uživatelů přivítala. Výrobce k telefonu rovněž bude nabízet speciální pouzdro Dot View.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. slivamichal (neregistrovaný)

    Nechci se s vámi zde opět hádat, ale pokud je specifikace napsaná tak jak je uvedeno v článku (stupeň krytí IPX5/IPX7), tak to nic nevypovídá o tom, že by to mělo být odolné proti prachu (a to ani částečně). Obě čísla udávají co vydrží proti působení vody, nikoliv proti prachu.

    • Na japonské verzi stránek HTC jsem našel údaje IPX5/IPX7 (IP5X), takže je částečně odolný i vůči vniknutí prachu, jen jsem to do textu zapomněl doplnit (IP5X).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).