Domů » Bleskovky » Novinky ve OneDrive: Lepší podpora videa a aktualizovaná aplikace pro Android

Novinky ve OneDrive: Lepší podpora videa a aktualizovaná aplikace pro Android

Microsoft v duchu svého hesla „Mobile first, cloud first“ včera aktualizoval svoji službu OneDrive. Novinek se dočkalo jak samotné webové rozhraní, tak aplikace pro Android. Uživatelé telefonů s tímto systémem tak mohou nově sdílet své soubory a složky s ostatními pomocí klasických pozvánek či unikátních odkazů, ale také jejich odesláním do jiné nainstalované aplikace. Přibyla i možnost přesouvat a třídit položky, stejně jako stahovat více souborů do zařízení najednou.

 

Webová verze doznala také řady především kosmetických změn. Zvětšily se náhledy obrázků, u fotoalb si můžete nově vybrat titulní snímek, Vylepšena byla podpora přehrávání videí, která lze nově sdílet přímo na Facebook. Dosud to šlo pouze u fotografií. Poslední novinkou je pak možnost přidávat další položky do již dříve nasdílených kolekcí souborů a složek.

Aktualizovanou aplikaci OneDrive pro Android můžete stahovat zdarma prostřednictvím odkazu níže.

-

Miroslav Havlíček

7 komentářů

 1. Vojta (neregistrovaný)

  Aplikace je hezká, chválím použití holo bez dalších úprav aka FB :)

  • Ano, MS narozdíl od jiných firem respektuje pravidlo, že design a filozofie aplikace se má podřídit systému, pro který je určen. Proto respektuje holo a necpe tam slepě své vlastní designové prvky.

   Kéž by se inspirovali i jiní…

  • tomik (neregistrovaný)

   ti nevim ale ja tam ty tiles furt vidim o nejakem holo nemuze byt rec a kdo ze se ma inspirovat teda?

 2. Dave (neregistrovaný)

  Spíš by mě zajímalo kdy upraví jejich android klient Outlook.com na něco použitelného…

  • Dafne (neregistrovaný)

   Shodou okolností včera vyšla nová verze Outlook klienta a KONEČNĚ funguje bez chyb ….. ale trvalo to :o)

 3. Dano (neregistrovaný)

  Keď čítam že nové funkcie a tam možnosť sťahovať viacej súborov naraz tak sa musím len pousmiať… Na Android sa mi osvedčil X-plore,ten dokáže download/upload z akéhokoľvek cloud-u nielen niekoľko súborov naraz ale aj celé priečinky… To nejde ani v OneDrive,ani Dropbox alebo Copy aplikácii pre Android. Ale náhľady na fotky idú v OneDrive apke fajn.

  • Menovec (neregistrovaný)

   To iste dokazem v ES File Manager. Mimochodom, radsej by sa mali zamysliet nad pridanim moznosti synchronizovat na zariadeni AKYKOLVEK priecinok, a nie len tie, ktore su v andresari OneDrive (konkretne na PC). Nebudem predsa pre ich modre oci prekopavat celu adresarovu strukturu, len aby som mal pozadovane veci zazalohovane na cloude. Teraz to vdaka jednemu nadsencovi robim cez nim vytvorenu appku, ktora pracuje na baze simlink-u. Co by sa im stalo, ak by to urobili nativne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).