Novinky v MIUI 14! Lepší rozpoznávání textu i přepracované notifikace

Xiaomi MiUI 13

Většina výrobců chytrých telefonů s Androidem se od ostatních snaží odlišit nejen moderním hardwarem a fotovýbavou, ale také softwarem, zejména vlastní nadstavbou. Čínské Xiaomi už dlouhá léta spoléhá na své MIUI, které se v dohledné době dočká čtrnácté iterace, tentokrát založené na Androidu 13. Na screenshotech zveřejněných serverem mydrivers.com jsme dostali možnost nahlédnout na chystané nové funkce.

Verze 22.7.19 údajně přinese novinky v podobě rozpoznávání textu a možnosti jeho rychlého kopírování, funkci „výročí“ v aplikaci Galerie (připomene fotografie pořízené třeba přesně před rokem), podporu pro Bluetooth LE s kodekem pro přenos zvuku ve vysoké kvalitě, streamování skrze Auracast a multi-stream. Zajímavostí je také ochrana proti záškodníkům, která uživatele chrání před podvodnými hovory, zprávami a aplikacemi.

Vylepšení se dočkají také notifikace, které by měly být přehlednější. Úpravy dostalo i rozhraní Asistenta a přepracována byla rovněž aplikace budíku. Jmenovaný server rovněž přinesl informaci, že Xiaomi nechystá žádnou meziverzi, jako tomu bylo v případě MIUI 12.5.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku