Nové USB typu C bude podporovat přenos videa a zvuku skrze rozhraní DisplayPort

Skupina USB 3.0 Promoter Group, která nedávno schválila specifikaci oboustranného konektoru USB 3.1 Type-C, oznámila spolupráci s VESA (Video Electronics Standards Association), na jejímž konci bude přenos audia a videa skrze nedávno představené rozhraní DisplayPort 1.3 implementován do rozhraní USB 3.1.

  

Tento režim pojmenovaný DisplayPort Alternate Mode bude schopný přenášet video v rozlišení 4K, zatímco datová linka má být současně schopná přenášet data rychlostí 10 GB/s a linka starající se o napájení až 100 Wattů. Pro přenos obrazu o vyšším rozlišení lze využít i datové linky, jejichž propustnost pak poklesne na úroveň USB 2.0, tedy 480 Mbit/s. Zařízení s DisplayPort konektorem bude možné připojit pomocí USB Type-C kabelu prostřednictvím redukce, stejně to bude fungovat i naopak.

  

Těšíme se, až se tento univerzální konektor dostane do koncových zařízení, první by se dle VESA měly objevit již příští rok. Snad se jednou dočkáme ideálního stavu, kdy klubka kabelů v našich zásuvkách nahradí jeden zcela univerzální standard pro všechny přenosy. Spolupráce USB 3.0 Promotion Group a VESA je rozhodně cestou k lepšímu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. tomogo (neregistrovaný)

    Sláva, už žádný přiblblý MHL!

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *