Domů » Bleskovky » Nové telefony musí při startu zobrazovat text „Powered by Android“, jinak nebudou mít přístup ke Google službám

Nové telefony musí při startu zobrazovat text „Powered by Android“, jinak nebudou mít přístup ke Google službám

Na bootovací obrazovce u Samsungu Galaxy S5 a nového HTC One se při zobrazení loga výrobce objevuje ve spodní části displeje nápis „Powered by Android“ (volně přeloženo jako „Poháněno Androidem“). Dle dostupných informací jde o novou součást smluvních podmínek s Googlem, kde tato novinka zaujímá nový odstavec. 

 

V případě, že tento krok není dodržen, nemá daný přístroj nárok na přístup do Obchodu Play. Ze strany Googlu je tento krok logický. Mnoho uživatelů z řad laické veřejnosti totiž ani neví, že nějaký Android ve svém smartphonu má a to samozřejmě nehraje americkému gigantovi do karet. HTC One (M8) které máme v redakci nápis nezobrazuje, u finální prodejní verze by tomu ale mělo být naopak. 

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

19 komentářů

 1. ... (neregistrovaný)

  facepalmmmmmm

 2. „„Powered by Android“ (volně přeloženo jako „Postaveno na Androidu“)“

  Hodně volně přeloženo…

 3. Loader (neregistrovaný)

  Ten font teda trefili.

 4. Bonnie (neregistrovaný)

  popravdě řečeno, já mám lenovo a660, který mironet blbě přeinstaloval, takže jsem ho musela zformátovat. Ačkoliv je na seznamu certifikovaných telefonů, nemám šanci zprovoznit šlužby play… žádné. Nejen obchod. Ani hangouts, kalendář, kontakty přes gmail, gmail…

 5. Martin (neregistrovaný)

  Hodne volne prelozeno, mozna by bylo lepsi „pohaneno andoridem“. A font je taky divnej, takovej detinskej skoro…

 6. Já na tom nic špatného, WM zařízení měla dřív na bootovací obrazovce Windows Mobile.

 7. Hjk (neregistrovaný)

  To je dobre, ze pri nabootovani zobrazuji varovani :D

 8. Google by mel spise „ROZKAZAT“ vyrobcum, aby pri prvnim startu telefonu mel uzivatel na vyber, zda chce pouzivat cisty Android, kde si nainstaluje JEN to co chce nebo jestli chce radeji pouzivat tu zasvinenou sr*cku, kterou nabizi vyrobce telefonu…

  • Lubean (neregistrovaný)

   +1

   „Nyní vyberte jednu z variant prostředí – 1. čisté prostředí Android (neobsahuje sračky) 2. prostředí TouchWiz/Sense/… (obsahuje sračky – doporučujeme!) :-)))

  • čistý android by som v živote nechcel už

  • mino: Jedině jen a pouze čistý Android!:) ROMka má 200-300MB (pro FullHD přístroj), po startu běží do 5ti procesů. SW výbava pak tak, jak ti vyhovuje. U mě např. Vyjma Play a Gmailu vše od 3rd vývojářů, ale to neber jako mustr.

  • Stanley (neregistrovaný)

   Tak třeba já jsem s prostředím od Sony spokojenej. Ale i tak bylo by dobrý, kdyby si mohl člověk vybrat.

  • Marty (neregistrovaný)

   mino: Přesně. Zkoušel jsem na svém HTC One tu Google Play edici a čistej android teda není žádná výhra :/ Sense mě natolik zhýčkal, že pure android never more. Na druhou stranu, kdybych měl S4, tak bych s nahráním GP edice neotálel ani vteřinu :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).