Domů » Bleskovky » Nové střípky o Galaxy S10: reproduktor v displeji, rychlejší dobíjení a peněženka kryptoměn

Nové střípky o Galaxy S10: reproduktor v displeji, rychlejší dobíjení a peněženka kryptoměn

Letošní vlajkové smartphony od Samsungu se kvůli minimu inovací údajně prodávaly hůře než ty loňské, řada Galaxy S10 má však přinést spoustu novinek, mezi nimi například tříčočkový hlavní fotoaparát, ultrazvukovou čtečku otisků prstů v displeji nebo otvor pro selfie kamerku.

Reproduktor v displeji

Zvětšit se má procentuální využití čelní plochy displejem, a to nejen díky zmíněnému otvoru, ale také díky odstranění tradičního sluchátkového reproduktoru. Ten má nahradit technologie Sound on Displej, kdy jsou k přenosu zvuku využity vibrace samotného panelu. Tato technologie má být v budoucnu dostupná nejen u smartphonů Samsungu, ale i u televizorů s OLED panely; prvních ukázek bychom se měli dočkat už na lednovém veletrhu CES.

Zvuk přenášený vibracemi displeje v minulosti využila i společnost Xiaomi u první generace svého bezrámečkového smartphonu Mi Mix (recenze), poté se však vrátila ke konvenčním reproduktorům.

Rychlejší dobíjení

Příští telefony Samsung se také mají dočkat rychlejšího dobíjení, byť zatím nejsou známé žádné detaily, pouze víme, že současné dobíjení s maximálním výkonem 15 Wattů se má stát minulostí. Samsung tak zřejmě bude reagovat na konkurenci, která umí nabídnout nabíjecí výkon 30, 40 či dokonce 50 Wattů.

Nabíjení Warp Charge od OnePlus je bleskurychlé a méně zahřívá telefon

Peněženka na kryptoměny

Poslední spekulovanou novinkou, kterou by se měla nová řada vlajkových smartphonů od Samsungu pyšnit, má být peněženka na kryptoměny. Aplikace bude sloužit nejen k ukládání virtuálních měn (Bitcoin, Ethereum, ERC20 a Bitcoin Cash), ale také k ukládání veřejných a soukromých klíčů a podpisů transakcí. Aplikace bude fungovat offline, účty v ní vytvořené budou uloženy v blockchainové síti s kompletní anonymitou. Zabezpečení bude možné skrze PIN nebo otisk prstu, o čtečku duhovky smartphony řady Galaxy S10 přijdou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments