Domů » Bleskovky » Nabíjení Warp Charge od OnePlus je bleskurychlé a méně zahřívá telefon

Nabíjení Warp Charge od OnePlus je bleskurychlé a méně zahřívá telefon

V minulém týdnu představila společnost OnePlus speciální McLaren edici svého aktuálního vlajkového smartphonu OnePlus 6T. Ta nabízí elegantní barevnou kombinaci, více paměti RAM a v neposlední řadě rychlonabíjení Warp Charge 30, které slibuje celý den provozu za pouhých 20 minut nabíjení.

Vyšší proud, rychlejší nabíjení

Nabíjení Warp Charge u OnePlus 6T McLaren Edition nahrazuje minulou generaci nazvanou Dash Charge. Základ si tato technologie bere u nabíjení VOOC od společnosti Oppo, která značku OnePlus vlastní. Na rozdíl od technologie Quick Charge od Qualcommu nevyužívá Warp Charge vysokého napětí, ale naopak vysokého proudu; v případě OnePlus 6T se jedná o napětí 5V při 6A, což dává dohromady výkon 30 Wattů. Toho lze dosáhnout pouze speciální rychlonabíječkou, která má v sobě zabudované obvody pro řízení tepla a jeho rozptylování.

Rozptyl tepla zvládá Warp Charge dobře jak na adaptéru, tak i v samotném telefonu; díky tomu se telefon výrazně nepřehřívá ani při současném nabíjení a hraní náročných her. To koneckonců dokazují i testy XDA Developers, podle kterých se OnePlus 6T s Warp Charge zahřívá výrazně méně než OnePlus 6 s Dash Charge nabíječkou, a to jak v klidovém stavu, tak při hraní Fortnite.

Tyto testy zároveň potvrdily rychlost dobíjení; na úplné dobití je zapotřebí necelá hodina, při hraní Fortnite se doba prodlouží pouze o necelých 6 minut. Dash Charge zvládá OnePlus 6 dobít za 80 minut, při hraní ještě přičtěte 20 minut.

Jsou i rychlejší nabíječky

Skvělý výkon potvrzují i testy serveru GSMArena, byť OnePlus 6T se vítězem nestal; předčil jej Oppo Find X Lamborghini Edition s 50Wattovou SuperVOOC nabíječkou, druhý skončil Huawei Mate 20 Pro se 40Wattovou Super Charge nabíječkou.

Warp Charge zatím jen pro jeden telefon

Nutno podotknout, že telefony OnePlus nepodporují USB Power Delivery, takže jedinou možností, jak je rychle dobít, je použít originální nabíječku. Stejně tak nabíječka Warp nebo Dash Charge nebude dobíjet rychle ostatní zařízení. Nabíječka Warp Charge také nebude dobíjet maximálním výkonem starší telefony OnePlus, neboť nedisponují přídavnými obvody pro řízení tepla. Díky zpětné kompatibilitě ale bude schopná dodávat maximum podporovaného výkonu pro daný telefon, u OnePlus 6 tak spadne na úroveň Dash Charge.

Hardwarové parametry OnePlus 6T McLaren Edition
Systém: Android 9.0
Rozměry: 157,5 × 74,8 × 8,2 mm, Hmotnost: 185 gramů
Čipset: Snapdragon 845, octa-core (4x 2,8 GHz Kryo 385 Gold, 4x 1,8 GHz Kryo 385 Silver)
RAM: 10 GB, Interní paměť: 256 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 6,41", Full HD+, 1080 x 2340 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 16 Mpx, f/2.0, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3700 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Zatím je Warp Charge dostupné pouze u OnePlus 6T McLaren edition, máme však potvrzeno, že se dostane do všech telefonů OnePlus, které budou představeny v příštím roce.

Recenze OnePlus 6T: vlajková loď za hubičku

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Tohle by zabilo bazén ruských holek.

 2. Už dlouho jsem nečetl takovou pitominu.
  Každý minimálně vzdělaný jedinec ví, že proud=teplo=ztráty. Takže tam dali chladič, nazvali to Warp Charge a slabší jedinci to budou kupovat a ještě se tím chlubit.
  Osobně bych to vyhodnotil asi takto: Neumíme QuickCharge, protože je to složité. Nabíječka se totož musí dohodnout s telefonem po USB, a tak to uděláme po svém.
  Jinými slovy, když to nejde rozumem, musí to jít kladivem.

  • Tak mi nevzdělané ovci vysvětli jak daná funkce Dash charge funguje, moc by mě to zajímalo.

   Mám doma tablet Huawei Mediapad M5 8.4″ a OnePlus 6T. Oba disponují rychlým nabíjením, ale každý k tomu používá jinou technologii. Při porovnání nabíječek je nabíječka od Oneplus skoro jednou tak velká.

  • Vždyť to v textu je napsané: 5V při 6A. A vše se dá udělat velké, nebo malé. Ale Dash charge tam bude mít prostě nějaký chladič. Co je na to divného?

  • Tak potom nechápu narážku o kladivu. Prostě na to šli z druhé stran a místo voltů použili ampéry a očividně mají lepší výsledky.

  • Ve specifikaci USB Type-C konektoru a kebelu je 5A, tady nám jaksi 1A přebývá. Takže ta příměra kladiva je přesná. Proč se zaobírat nějakou specifikací, že?

 3. Ještě bude dobré dodat, že kromě originální nabíječky (přesněji její AC-DC části) je nezbytný i originální USB kabel, 6A je hodně nad limity běžných USB kabelů.

 4. A za jak dlouho by dobila OnePlus telefon QuickCharge dobijecka?

  • Jestli máš na mysli ve smyslu „zlikvifovat“, tak těžko říci, do hodiny zkracování? Aneb vendor lock-in nesmysly s nedodržování standardů. Jak např. varoval Google.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).