Domů » Bleskovky » OnePlus 6T McLaren Edition oficiálně: prémiový vzhled, 10 GB RAM a ultrarychlé nabíjení

OnePlus 6T McLaren Edition oficiálně: prémiový vzhled, 10 GB RAM a ultrarychlé nabíjení

Společnost OnePlus dnes představila speciální McLaren edici svého vlajkového smartphonu OnePlus 6T (recenze), která byla vyrobena ve spolupráci se slavnou britskou automobilkou Tento telefon vzdává hold rychlosti, a to hned na dvou frontách – ve výkonu zařízení a při jeho dobíjení.

Nový vzhled a ultrarychlé nabíjení

OnePlus 6T McLaren edition přichází v nové barevné konfiguraci – má lesklá černá záda, pod nimiž na základě úhlu dopadajícího světla prosvítá karbonová textura. Postranní a spodní rámeček předchází z tmavé do oranžové barvy, kterou McLaren nazývá Papaya Orange. Logo britské automobilky je pak ještě vyobrazeno při spodní části zad.

OnePlus 6T McLaren Edition - Salute to Speed

Změny se odehrály i uvnitř; telefon dostal 10 GB RAM a také podporu nabíjení Warp Charge 30, která má zajistit ultrarychlé dobíjení – telefonu prý postačí 20 minut na celý cen provozu.

Akumulátor v telefonu má stejnou kapacitu jako u běžného OnePlus 6T, avšak pozměněn byl její návrh a nová je i nabíječka s výkonem 30 Wattů. Tato nabíječka tak patrně nebude kompatibilní s běžnými modely OnePlus 6T, s nimiž telefon sdílí zbytek výbavy. Nabízen však bude pouze s nejvyšší pamětí – 256 GB.

Dárečky v balení

V balení se s telefonem nachází logo McLaren Speedmark vyrobené z uhlíkových vláken typu F1 AA, ze kterých byl postaven monopost MCL33 používaný v letošní sezoně. V krabičce také najdete speciální brožuru, která je spouštěčem funkcí speciální aplikace McLaren AR; v rozšířené realitě je pak možné sledovat videa a další střípky ze seriálu Formule 1.

Cena a dostupnost

Co je velmi potěšující, že OnePlus si nenechává tuto novinku pouze jako exkluzivitu pro vybrané trhy, ale bude ji prodávat i v Evropě. Cena je stanovena na 699 EUR (asi 18 100 korun), prodej bude zahájen 13. prosince.

Hardwarové parametry OnePlus 6T McLaren Edition
Systém: Android 9.0
Rozměry: 157,5 × 74,8 × 8,2 mm, Hmotnost: 185 gramů
Čipset: Snapdragon 845, octa-core (4x 2,8 GHz Kryo 385 Gold, 4x 1,8 GHz Kryo 385 Silver)
RAM: 10 GB, Interní paměť: 256 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 6,41", Full HD+, 1080 x 2340 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 16 Mpx, f/2.0, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3700 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).