Nové příslušenství od Withings funguje jen tehdy, když na něj načuráte

uscan
  • Withings U-Scan je domácí laboratoř na analýzu moči
  • Poskytuje hromadu zdravotních informací a doporučení

Withings u nás vnímáme především jako výrobce hybridních hodinek, ale ve skutečnosti má ve svém portfoliu především zdravotnická zařízení – tlakoměry, teploměry, chytré váhy nebo analyzéry spánku. Posledním počinem francouzské firmy je zařízení U-Scan, což je malá chytrá zdravotní laboratoř, která získává potřebná data z lidské moči.

[EN] U-Scan — Tech Behind

U-Scan je drobný bílý puk o diametru 9 cm, který se umisťuje do mísy toalety. Princip fungování je následující – jakmile tepelné čidlo detekuje přítomnost moči, aktivuje se čerpadlo, které vzorek posílá na místo, kde proběhne jeho optická analýza na základě chemické reakce s instalovanou kazetou. Po vyhodnocení je moč vypuštěna. Čištění probíhá automaticky s každým spláchnutím. Withings bude prodávat dva druhy kazet:

  • Nutri Balance, která slouží pro analýzu specifické hmotnosti, pH, vitaminu C a hladiny ketonů; kromě toho umí provádět analýzu hydratace a rovnováhu rostlinných bílkovin pro optimalizaci nutričního příjmu
  • Cycle Sync 3, která ukazuje předpověď menstruačního cyklu a okno ovulace u žen; kromě toho umí sledovat specifickou hmotnost, pH, hydrataci a rovnováhu rostlinných bílkovin

Tyto kazety budou prodávané v sadách, jedna kazeta by měla vydržet tři měsíce používání. Samotná čtečka má v sobě zabudovaný akumulátor, který by měl rovněž vydržet nabitý 3 měsíce. Při nabíjení i výměně cartridge bude nutné zařízení vyjmout z toalety, očistit a rozebrat. Vzhledem ke způsobu uchycení možná bude zapotřebí změnit i způsob vykonávání malé potřeby, minimálně u některých mužů.

withings

Data z U-Scan jsou zasílána do telefonu, kde si lze prohlédnout nejen nasbíraná data, ale i dodatečná doporučení a pokyny, jak s nimi nakládat. U-Scan může používat více uživatelů, čtečka je schopná na základě několika proměnných v proudu moči identifikovat jednotlivé členy domácnosti.

 

withings u scan

Kdy a za kolik?

U-Scan bude dostupný nejprve v Evropě, a to za cenu 500 eur (asi 12 tisíc korun s DPH). Jednotlivé kazety poté přijdou na 30 eur (asi 720 korun s DPH). Prodej bude zahájen ve druhém kvartále letošního roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku