Domů » Bleskovky » Nové Pixely nabídnout zvýšenou odolnost vůči vodě a prachu. Na konkurenci ale nemají

Nové Pixely nabídnout zvýšenou odolnost vůči vodě a prachu. Na konkurenci ale nemají

Premiéra nových smartphonů Google Pixel a Pixel XL se nezadržitelně blíží a pomalu se začínají objevovat nové informace o těchto telefonech. Po oznámení termínu premiéry a úniku živých snímků se dozvídáme další zajímavou vlastnost chystaných novinek. Oba dva smartphony prý totiž splňují certifikaci IP53 a mají částečnou odolnost vůči vodě a prachu.

nexfront

IP53 konkrétně znamená částečnou ochranu proti vniknutí prachu a ochranu proti vodní tříšti. Smartphony tak nebude možné používat pod vodou, jejich ochrana slouží spíše jako prevence proti dešti a náhodnému polití. Výrobcem nových Pixelů je společnost HTC, které má se zvýšenou odolností vůči vodě prachu již zkušenosti. Stejnou certifikaci splňuje totiž i vlajkový model HTC 10. Jen pro porovnání nové iPhony mají stupeň krytí IP67 a Samsung Galaxy S7 (edge) dokonce IP68.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

4 komentářů

  1. Michal (neregistrovaný)

    Na iphone 7 rozhodne nemaji.

  2. petr (neregistrovaný)

    Proc je spodek telefonu rozmazanej ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).