Nové MacBooky Air možná nebudou tak veselé, jak jsme očekávali

800 600 MacBook Air M1

Zítra startuje týdenní vývojářská konference WWDC, na jejíž úvodní keynote Apple představí nové verze svých operačních systémů a k nim pravděpodobně „přihodí“ i nějaký nový hardware. S největší pravděpodobností se dočkáme nového MacBooku Air, o kterém se šušká už od loňského roku.

MacBook Air 6

Jaký nový MacBook Air bude? Spekulace o něm se dosti různí. Mezi informátory je největší shoda na tom, že bude lehčí, tenčí a barevnější. Poslední položka však nemusí být naplněna tak, jak jsme očekávali. Jon Prosser nás například loni lákal na širokou paletu pastelových barev, takže jsme se těšili na podobné barevné varianty, jaké má poslední generace iMacu.

MacBook Air 3
Bude takto vypadat nový MacBook Air?

O větším množství barevných kombinací hovořil i informátor Ming-Chi Kuo, ovšem poslední tweet Marka Gurmana ze serveru Bloomberg naznačuje, že to s těmi barvičkami zase tak slavné nebude. Nový MacBook Air má být prý dostupný ve stejných barvách jako minulá generace, tedy vesmírně šedé, stříbrné a zlaté, nadto bychom se měli dočkat ještě modré.

Otázkou je, jak to bude s dalšími spekulovanými parametry. Podle některých zdrojů by měl nový MacBook Air pohánět nový čipset Apple M2, ale ani na tomto se informátoři neshodují. Stejně tak není shoda nad bílými okraji okolo displeje s výřezem pro webkameru.

Naštěstí bychom na odpovědi na tyto otázky neměli čekat dlouho – od odhalení nového MacBooku Air nás dělí (snad) pouze několik hodin.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku