Nové informace o BlackBerry Laguna: Rychlík na platformě BB10

Od oficiálního představení hlavních novinek na platformě BlackBerry 10 (článek) uběhlo pouhých pár dní a internetem už začínají kolovat informace o dalším smartphonu, který poběží na této verzi ostružinového systému. Zařízení ponese označení Laguna (R069) a jeho hlavními konkurenty se zřejmě stanou špičkové smartphony s Windows Phone 8 a Androidem 4.1. Jeho vzhled zatím neznáme, avšak podle předchozí produkce RIM se dá předpokládat, že logicky doplní poslední chybějící form-factor, a to výsuvnou kontrukci jako u současných modelů Torch. Tajemná novinka uživatelům nabídne dotykový displej s úhlopříčkou 4,2“ a jemným rozlišením 768 x 1280 pixelů (365 ppi). Pod kapotu se nastěhuje dvoujádrový procesor od Qualcommu (MSM8960), kterému bude sekundovat 1 GB operační paměti.

   
Uprostřed: BlackBerry London a Nevada, vzhled BB Laguna zatím není znám

Další výbavu bude tvořit 16 GB interního úložiště, slot na microSD karty, Wi-Fi, Bluetooth 2.1, DLNA, NFC, A-GPS a microHDMI konektor. Pořizování fotografií a videa bude mít na starosti 8Mpx fotoaparát s možností nahrávání fullHD videa a přední 2Mpx kamerka pro videokomunikaci. Dostatečnou výdrž pak zajistí vyměnitelný akumulátor s poměrně standardní kapacitou 1800 mAh. Velkou záhadou však zůstává cena a předběžný termín uvedení do prodeje. Pokud výše zmíněné informace skutečně potvrdí, mají se příznivci kanadského výrobce opravdu na co těšit. Vypadá to, že RIM to s novou platformou BlackBerry 10 myslí skutečně vážně a už teď se na nové modely Laguna, London a Nevada těšíme.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku