Domů » Bleskovky » Nové HTC VIVE Pro 2 slibuje virtuální realitu v 5K rozlišení při 120 Hz

Nové HTC VIVE Pro 2 slibuje virtuální realitu v 5K rozlišení při 120 Hz

Společnost HTC zcela přeorientovala svůj byznys ze smartphonů na náhlavní soupravy pro virtuální realitu. Nejnovějším spotřebitelským produktem v této oblasti je souprava VIVE Pro 2, která přináší spoustu zajímavých vylepšení po hráče i profesionály.

VIVE Pro 2 on a table
HTC VIVE Pro 2

HTC VIVE Pro 2: 5K pastva pro vaše oči

Nejnovější náhlavní souprava od HTC si výrazně polepšila v zobrazovacích schopnostech. Nově každé vaše oko dostane vlastní 2,5K LCD zobrazovač s obnovovací frekvencí 120 Hz, dohromady tak získáte plynulý obraz v souhrnném rozlišení 5K při zobrazovacím úhlu 120°. Aby se oba displeje přizpůsobily přesně vašim očím, je možné si plynule nastavit jejich vzdálenost. Ke komfortnímu používání má také sloužit pohodlný systém uchycení a vyvážení soupravy na vaší hlavě.

HTC Vive Pro 2 6

Aby mohl z počítače do HTC VIVE Pro 2 plynout obraz v té nejvyšší možné kvalitě, představilo HTC technologii Display Stream Compression, díky které je možné dosáhnout maximální vizuální kvality i skrze DisplayPort 1.2 na starších grafických kartách. HTC na této technologii spolupracovalo se společnostmi AMD i NVIDIA.

HTC VIVE Pro 2 je kompatibilní s veškerým příslušenstvím z minulého modelu. Jeho majitelé tak mají možnost zakoupit si v rámci upgradu pouze samotný headset za zvýhodněnou cenu 19 990 korun, a to již od 11. května. Kompletní sestava včetně ovladačů VIVE Controllers a základnové stanice Steam VR 2.0 se začne prodávat od 4. srpna, a sice za cenu 37 490 korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

 1. Nechápu, proč je to stále tak velké.
  Koukněte na hledáčky špičkových bezzrcadlovek. To je kostička tak 1x2x3cm.
  Proč tedy někdo neudělá brýle, kde budou 2 takového kostičky?

  A proč někdo neudělá brýle, které by nebyly na hraní her, ale na solidní práci – mít před sebou virtuální 80“ 8k monitor by bylo skvělé. A na rozdíl od toho obrovského monitoru i přenosné (s sebou na homeoffice na chatě či na Mallorce).

  • Byl by to skvělý doplněk k ultrabooku i telefonu (DeX).

   Byl by to skvělý doplněk k ultrabooku i telefonu (DeX).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).