Domů » Bleskovky » Nové hodinky? Samsung na konec června chystá Wear OS keynote

Nové hodinky? Samsung na konec června chystá Wear OS keynote

Jedno z největších překvapení vývojářské konference Google I/O bylo oznámení spolupráce giganta z Mountain View s korejským obrem Samsung na nové podobě operačního systému pro chytré hodinky Wear OS. O nasazení stagnujícího systému v hodinkách od Samsungu se spekulovalo delší dobu, nicméně se zdálo nepravděpodobné, že by jej korejský čebol vyměnil za svůj Tizen.

Samsung Galaxy Watch 3 001
Samsung Galaxy Watch 3

Mimo oznámení spolupráce jsme se bohužel nedočkali žádného reálného produktu. Představení chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 4 s novým Wear OS se očekávalo na samostatné konferenci pravděpodobně v srpnu, nicméně ze Soulu přišla informace, že se tak možná stane o něco dříve.

Samsung Galaxy Watch Active 2 08
Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung totiž chystá na virtuální mobilní kongres MWC vlastní keynote, která se má týkat právě chytrých hodinek. Ačkoli se prezentace bude s nejvyšší pravděpodobností točit okolo samotného operačního systému a míry úprav, které do něj Samsung implementoval, není zcela vyloučeno, že se dočkáme i nějakého toho hardwaru. Keynote Samsungu je plánována na 28. června, takže dlouho čekat nebudeme.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).