Domů » Bleskovky » Končí Samsung s Tizenem? Jeho příští hodinky prý bude pohánět WearOS

Končí Samsung s Tizenem? Jeho příští hodinky prý bude pohánět WearOS

Všechny chytré hodinky od Samsungu z posledních let pohání vlastí platforma Tizen, ovšem už delší dobu se začínají objevovat informace o tom, že korejský gigant koketuje s myšlenkou nasadit do svých hodinek WearOS od Google. Podle uznávaného informátora Ice Universe by mohlo k výměně dojít už letos.

Odbočka nebo náhrada?

Není to poprvé, co se podobné zmínky objevují, @evleaks například už v roce 2018 prozradil, že zaměstnanci Samsungu na svých hodinkách platformu WearOS používají. Zatím není jasné, co Samsung k této změně vede; možná chce zvýšit atraktivitu svých hodinek tím, že v nich nabídne platební systém Google Pay a další plejádu aplikací, které na Tizenu chybí. S WearOS dostanou příští hodinky od Samsungu zcela jiné prostředí, i když bude pravděpodobně „přemalováno“, aby odpovídalo rozhraní One UI na telefonech.

800 600 Samsung Galaxy Watch3

Podle serveru GalaxyClub jsou v plánu dvoje nové hodinky s kódovými označeními SM-R86X a SM-R87X, pravděpodobně se však jedná o jeden model ve dvou různých velikostech. Hodinky mají být představeny někdy v polovině letošního roku společně s ohebným smartphonem Galaxy Z Fold 3.

Posledními hodinkami od Samsungu se systémem od Google (tehdy ještě Android Wear) byl model Gear Live z roku 2014. Zda se bude jednat o ojedinělou výměnu nebo trvalou náhradu, zatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. chybejici platby nfc z nich delaji sunt

  no hlavne aby byly platby pres nfc..

  • S weaos není problém, stačí si vytočit proxy v německu a provozovat přístup na interent na hodinkách přes proxy, vítej v roce 2021

  • neni problem?

  • Když nění člověk počítačovej ret*ard tak se daj upravit tak, že se s nima dá platit.

  • nakouslahruska

   Pokud člověk není retard a nedělá ze sebe hňupa v diskusích,věděl by že platit může už dlouho bez problémů i se samsung pay…kde je tedy rozdíl ? WearOS je zatím nejhorší možný systém pro chytré hodinky a konkurence je o roky popředu.

 2. Opatrnost je na místě, že by se Samsung náhle zbavil svého systému Tizen není pravděpodobné. V každém případě však dochází ke slučování různých apk a služeb s firmou Google. A není divu monopol je v globálním kapitalismu nezničitelný. Sleduji jak řada různých funkcí, aplikací apod, které Samsung předvedl již před mnoha lety, je nyní novinkou u firmy Google. A Samsung ustupuje že svých pozic velice rychle. Celý tento cirkus, ukazuje, že je potřeba semknout řady zejména proti velice úspěšné konkurenci z Číny. To, co ještě nedávno platilo, jakžtakž solidní obchodní vztahy, dnes už neplatí, proto je mnohem efektivnější vytvořit odolný monopolní svazek, ten může diktovat podmínky a likvidovat konkurenci (Pokud to neprovede administrativa USA vlastimil postupy).

  • Měl jsem hodinky s WearOS, konkrétně všude vychvalované TicWatch Pro 3, a byla to hrůza. Vrátil jsem je a koupil Galaxy Watch 3. A musím říct, že hodiny od Samsungu jsou úplně jiná liga, design, zpracování, kvalita, ale hlavně OS a aplikace, u toho WearOS jsem měl pocit, že každou apku programoval Číňan z jiné vesnice a zapomněli se mezi sebou domluvit.
   Jediné co ty Samsungy nemají je placení, ale to WearOS taky neumí.

  • Umí, je to sice šílenej ojeb, ale umí, to píšu nahoře, že to není problém, stačí jen mít proxy, holt to není apple, no

  • nakouslahruska

   Samsung pay můžeš bez problémů používat i u nás a funguje perfektně. Stačí trochu googlovat a věděl bys…navíc to není nijak složité zprovoznit, zvládne to každý.

  • mozes byt konkretnejsi?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).