Nové dualSIM modely LG Optimus L3 II, L5 II a L7 II oznámeny ještě před MWC

LG s předstihem odhalilo tři nové modely řady L-series, které se budou pyšnit podporou dvou SIM karet. Další hardwarové parametry už tak zajímavé nejsou, rozhodnout však může cena.

Na Mobile World Congressu vždy výrobci představovali své nové vlajkové lodě pro aktuální rok. Letos tomu ale bude jinak. Po HTC (19. února, Londýn) a Samsungu si představení nových modelů na jiný termín naplánovala i jihokorejská společnost LG. Ta dnes s předstihem představila tři novinky řady L-series, které budou lákat především na možnost používání dvou SIM karet současně. Po hardwarové stránce se nejedná o žádné extra výkonné modely, v jejich prospěch by však mohla hrát cena; tu však LG zatím nezveřejnilo.

 

Nejvíce informací v tuto chvíli máme o modelu LG Optimus L7 II, který bude pohánět 1GHz dual-core procesor Qualcomm MSM8225. O zobrazování se postará 4,3″ WVGA IPS displej (480 x 800 px) a pro uživatelská data bude kromě 4 GB vnitřní paměti připraven i slot na microSD kartu. Operační systém Android 4.1 „Jelly Bean“ bude moci hospodařit se 768 MB RAM. Pro fotografování se nabízí 8Mpx fotoaparát doplněný přisvětlovací diodou. Kromě dvou slotů na SIM kartu Optimus L7 II zaujme i akumulátorem s kapacitou 2460 mAh.

 

Kromě dualSIM verze (rozměry 122,2 x 66,6 x 9,7 mm) bude LG nabízet i klasickou variantu s jedním slotem na SIM kartu (121,5 x 66,6 x 97 mm). Je možné, že stejnou strategii zvolí i u zbývajících dvou modelů. Jak tomu doopravdy bude aktuálně zjištujeme u českého zastoupení LG a jakmile budeme vědět více, informace do článku doplníme. Zajímavé je, že Optimus L7 II se začne už tento týden prodávat v Rusku, další země budou zřejmě následovat až po MWC.

 

U modelů Optimus L3 II zatím víme pouze to, že nabídne 3,2″ QVGA IPS displej (240 x 320 px) a 1540mAh baterii, Optimus L5 II dostane do vínku čtyřplacový WVGA panel a 1700mAh baterii. Dostupnost těchto dvou telefonů bude upřesněna později.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku