Domů » Bleskovky » Nové datové balíčky T-Mobilu pro cestovatele: Evropské ceny platné pro celý svět

Nové datové balíčky T-Mobilu pro cestovatele: Evropské ceny platné pro celý svět

Operátor T-Mobile připravil pro své zákazníky cestující do zahraničí novou nabídku roamingových datových balíčků platnou od pondělí 16. června. Oproti stávajícím Travel&Surf budou nové balíčky obsahovat vyšší datové limity, v rámci letní akce budou navíc celosvětově dostupné za ceny platné pro země EU. Nový způsob aktivace datových služeb přes bezplatnou uvítací stránku v internetovém prohlížeči se týká i roamingu, zákazníkům operátora tak přinese plnou kontrolu i nad účtem za jejich roamingová data. Pokud se rozhodnou pro nastavení Data roaming limitu, budou mít nově k dispozici nejnižší variantu ve výši 600 Kč.

Zákazníci budou mít na výběr ze dvou balíčků: Internet v zahraničí na den (s datovým limitem 5 MB, respektive 30 MB a platností 24 hodin) a Internet v zahraničí 100 MB (platnost 30 dní), přičemž za stejnou částku získají až dvakrát více dat než dosud. Balíčky se účtují okamžitě po objednání a po vyčerpání nebo uplynutí doby platnosti se obnoví pouze na základě zákazníkovy opětovné aktivace. V případě varianty na den klient nejprve zaplatí 24 Kč a teprve po případném vyčerpání 5 MB uhradí celkovou částku za balíček 70 Kč. 

V rámci letní akce se stávající cena všech balíčků pro Zónu 1 (EU, Norsko, Island a Lichtenštejnsko) bude až do 31. 8. 2014 vztahovat na celý svět. Od 1. září se ceny pro Zóny 2 a 3 vrátí na základní cenu uvedenou v Ceníku služeb.

 

Zákazník v roamingu se počínaje 16. červnem po otevření prohlížeče v mobilním zařízení dostane automaticky na bezplatnou uvítací stránku, kde si může aktivovat jeden ze dvou uvedených balíčků (majitelé Twist karet pouze balíček Internet v zahraničí na den), nebo zvolit možnost platit za data podle objemu stažení. V případě, že se nerozhodne pro žádnou z těchto variant, jeho datové služby v roamingu se neaktivují, a nebudou tedy účtovány. Změny se týkají také Data roaming limitu, který hlídá útratu za data v zahraničí. Tou nejvýznamnější z nich je přidání varianty 600 Kč – nejnižší dosavadní limit měl přitom hodnotu 1482 Kč. Operátor dále od zítřejšího dne snižuje ceny za roamingové volání, SMS, MMS a data (více informací).

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. Ono to časem půjde. Ale zatím je to pořád drahé, když si platím 3 GB sdílený FUP pro mobil+tablet, tak bych za příplatek 185 Kč očekával, že ho budu moci využívat aspoň v EU stejně jako v ČR. 100 MB je málo.

  2. Nespokojeny (neregistrovaný)

    To jako po prejeti hranice nastane nejaka cerna dira a data misto par haleru za 1 MB stoji najednou 5 Kč / 1 MB ???!!! Zblaznili se v TMO? Kam tecu ty vicenaklady, pokud tedy nejaky jsou? U hovoru se uz dostali na normalni ceny, co to zkusit i u dat? Ale na necem rejzovat musite, vidte?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).