Domů » Bleskovky » Nová verze HTC Sense 6.0 na videu: Více personalizace, více gest

Nová verze HTC Sense 6.0 na videu: Více personalizace, více gest

V souvislosti s chystaným odhalením nástupce loňské vlajkové lodi HTC, modelu One, se nyní na internetu objevilo video zachycující některé prvky inovovaného prostředí Sense ve verzi 6.0. Po stránce vzhledu se tentokrát neděly tak radikální změny, jako tomu bylo u předcházejících verzí, vrací se však podpora témat, jež u Sense 5.0 chyběla. Ve spodní části obrazovky jsou přítomna softwarová tlačítka, což koresponduje s dřívějšími úniky. Zajímavou novinkou je nabídka s pohybovými gesty, mezi nimiž zmiňme například možnost probudit telefon poklepáním na zhasnutou obrazovku (inspirace u LG je zde patrná) či odemknout jej posunutím směrem nahoru.

 

I pokud je displej nečinný, lze posunem doprava spustit obrazovku BlinkFeed a doleva panel s widgety. Držíte-li telefon na šířku, podržením tlačítka pro snížení hlasitosti zase spustíte fotoaparát. Oproti předchozí verzi HTC Sense jsou opět odděleny tapety pro odemykací a domovskou obrazovku, v menu se naopak již nezobrazuje počasí s hodinami. Potěší přítomnost tří volitelných fontů, zdali nabídku půjde rozšířit ale v tuto chvíli netušíme. Více o HTC Sense 6.0 se dozvíme již 25. března, kdy bude nové HTC One představeno a naše redakce u toho nebude chybět.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).