Sledujte nás na YouTube

Nová verze HTC Sense 6.0 na videu: Více personalizace, více gest

V souvislosti s chystaným odhalením nástupce loňské vlajkové lodi HTC, modelu One, se nyní na internetu objevilo video zachycující některé prvky inovovaného prostředí Sense ve verzi 6.0. Po stránce vzhledu se tentokrát neděly tak radikální změny, jako tomu bylo u předcházejících verzí, vrací se však podpora témat, jež u Sense 5.0 chyběla. Ve spodní části obrazovky jsou přítomna softwarová tlačítka, což koresponduje s dřívějšími úniky. Zajímavou novinkou je nabídka s pohybovými gesty, mezi nimiž zmiňme například možnost probudit telefon poklepáním na zhasnutou obrazovku (inspirace u LG je zde patrná) či odemknout jej posunutím směrem nahoru.

 

I pokud je displej nečinný, lze posunem doprava spustit obrazovku BlinkFeed a doleva panel s widgety. Držíte-li telefon na šířku, podržením tlačítka pro snížení hlasitosti zase spustíte fotoaparát. Oproti předchozí verzi HTC Sense jsou opět odděleny tapety pro odemykací a domovskou obrazovku, v menu se naopak již nezobrazuje počasí s hodinami. Potěší přítomnost tří volitelných fontů, zdali nabídku půjde rozšířit ale v tuto chvíli netušíme. Více o HTC Sense 6.0 se dozvíme již 25. března, kdy bude nové HTC One představeno a naše redakce u toho nebude chybět.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *