Domů » Bleskovky » Nová verze aplikace Nokia Cinemagraph 4.0 umí animaci exportovat do formátu GIF

Nová verze aplikace Nokia Cinemagraph 4.0 umí animaci exportovat do formátu GIF

Aplikace Nokia Cinemagraph vám umožní vytvářet pohyblivé obrázky. Nejedná se přímo o videa, ale o statickou fotografii, ve které jsou některé části animované. Funguje to tak, že telefon nasnímá sérii snímků a po následné analýze vám dá na výběr, které části chcete mít animované, přičemž software upřesdností ty oblasti, kde během snímání probíhal nějaký pohyb. Dá se s tím užít celkem dost legrace, avšak aby byl výsledek kvalitní, je vždy potřeba dopředu promyslet kompozici scény a mít dostatek světla.

Nokia nyní vydala novou verzi aplikace s pořadovým číslem 4.0, která je nejen rychlejší, ale nově nabízí lepší integraci s nástrojem StoryTeller a především možnost exportovat výsledný klip do animovaného GIFu.

Odkaz na WP katalog

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

  1. Dan (neregistrovaný)

    Pěkná appka. S dětma jsme se hodně nasmáli a jen čekáme až bude jaro a bude možné dělat blbiny na zahradě. Export do GIF je super. Večer to otestuju :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).