Nová klávesnice k iPadu Pro má kromě vysoké ceny ještě jednu nevýhodu

ipad pro 2020

Apple začal v minulém týdnu prodávat nový klávesnicový kryt Magic Keyboard pro nedávno představený iPad Pro. Toto příslušenství zaujme novým mechanismem kláves, integrovaným touchpadem, vestavěným USB-C portem a hlavně vysokou cenou, která atakuje 10 tisíc korun.

Klávesnice těžší než samotný tablet

Jak nyní ukazují první poznatky zahraničních recenzentů, nová klávesnice má kromě ceny ještě jednu nevýhodu. Tou nevýhodou je velká hmotnost krytu, kterou se Apple na svých stránkách nechlubí. Podle youtubera Marquese Brownleeho činí 702 gramů, což je ještě více než váží samotný 12,9“ iPad Pro. Dohromady tak má tablet i s klávesnicí hmotnost 1,351 kg, čímž překračuje i 13“ MacBook Air.

Tento fakt tkví zejména v nové konstrukci klávesnicového krytu, nad kterým samotný tablet „poletuje“; s nižší hmotností by docházelo ke značné nestabilitě. Tímto se ovšem iPad Pro diskvalifikuje z role lehké a tenké náhrady počítače na cesty. Pokud vyloženě nevyužijete tabletový režim (např. v kombinaci Apple Pencil), bude zřejmě klasický notebook vzhledem k plnohodnotnému desktopovému systému lepší, a možná i levnější volbou.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku