Domů » Bleskovky » Apple začal prodávat novou klávesnici pro iPad Pro. Stojí stejně jako základní iPad

Apple začal prodávat novou klávesnici pro iPad Pro. Stojí stejně jako základní iPad

Apple využil dnešní premiéry iPhone SE, aby do svého obchodu přidal i klávesnici Magic Keyboard, která byla představena společně s novými iPady Pro v minulém měsíci. Klávesnice je tradičně schovaná do obalu na samotný tablet, oproti předchozí generaci však obsahuje spoustu novinek.

magic keyboard 1

Magic Keyboard se pyšní zbrusu novou konstrukcí kloubu s možností naklonění až do úhlu 130°. Do krytu je nově integrován touchpad a také vlastní „průchozí“ USB-C port pro nabíjení. Pro samotnou klávesnici Apple použil nový nůžkový mechanismus, který známe z posledních MacBooků, takže by mělo být zaručeno velmi pohodlné psaní. Kryty zakoupené na českém trhu budou obsahovat české popisky kláves.

magic keyboard 2

Bohužel všechny výše uvedené novinky si Apple nechá řádně zaplatit; za klávesnici k menšímu 11“ iPadu Pro koupíte za 8 890 korun, verze pro větší 12,9“ iPad Pro stojí 9 990 korun, tedy stejně jako základní desetipalcový iPad.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. To chceš!!!!😁😁😁

  2. Waw brutal. Surface pro ma uplne super klavesnicu a stoji takmer o dve tretiny menej. Apple netusi co ma pytat za napodobeninu surface.

  3. Ta cena je opravdu HODNĚ mimo, ale aspoň to je pevná konstrukce a ne jen nějaký obal, který je úplně k ničemu a který za klávesnici vydávají snad skoro všichni výrobci takových zařízení vč. Surface (vyjímka je akorát Surface Book 2).

  4. Pěkný a nejspíš i kvalitní kus hardwaru, což o to, ale ta cena…. Nezbývá než počkat, až to někdo udělá levněji (logitech? :-P). Dle mého názoru, kdyby to stálo půlku, tak by to byla správně nastavená cena.

  5. A to ste prosim pekne este nevideli ceny za kolieska k Mac Pro 😂

    [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).