Domů » Bleskovky » Nová generace procesoru Snapdragon o sobě dává vědět prostřednictvím benchmarku

Nová generace procesoru Snapdragon o sobě dává vědět prostřednictvím benchmarku

Většina z nás ví, že benchmarky toho moc neřeknou, zvláště když výrobci provádí pochybné optimalizace zařízení, aby jejich modely dosáhly co nejlepších výsledků. Díky benchmarkům jsme se ale nyní dozvěděli poměrně zajímavou informaci. Někdo provedl test výkonnosti AnTuTu na zařízení, které běželo na čipu označeném jako Qualcomm APQ8084. Na první pohled změť písmen neznamená nic, ale současný nejvyšší model, Snapdragon 800, má označení APQ8974. Jaké jsou tedy rozdíly mezi Snapdragonem 800 a APQ8084?

 

Podle japonského serveru RBMen by měl obsahovat novou generaci GPU označenou jako Adreno 420. Ví se o ní zatím málo informací, mezi nimi je podpora Direct X 11.1 a vyšší takt (500 MHz). Dál přibude podpora pro standard h.265, což je další generace video kodeku, který dokáže přehrávat 4k video (3840 × 2160 px) a poskytne 1080p video se stejno kvalitou jako h.264, avšak v poloviční velikosti. Více informací se pravděpodobně dozvíme až v příštím roce. Qualcomm obvykle představuje další generaci čipů na veletrhu CES, který se koná na začátku ledna v Las Vegas.

David Podzimek

7 komentářů

 1. Asi dva dny na zpět jsem to četl na čínském foru. Někdo ale psal že GPU poběží i na 550MHz a samotné CPU bude taktováno na 2,2GHz-2,3GHz.

  • David Podzimek

   Podle toho co jsem našel je prvním zdrojem této informace japonský web, konkrétně: [odkaz] Tam je uvedena hodnota 500 MHz. Samozřejmě se jedná o spekulaci, takže uvidíme, jak to nakonec doopravdy bude:)

 2. Zrovna nedávno jsem tak přemýšlel s čím že asi výrobce čipů příjdou příští rok ? No už se docela těším ! Jinak s taktem 2,2GHz-2,3GHz už přeci pracuje Snapdragon 800, a četl jsem že by se nástupce měl dokonce blížit až k 3Ghz na jádro !

 3. orgasmic (neregistrovaný)

  By me zajimalo jak by chteli pasivne chladit 3GHz, kdyz uz dnesni top telefony se pekne zahrivaji :D

  • Náhodou Note 3 se mi zahřál zatím jen na 37C. Na XDA dáváme tomu že Note 3 půjde nataktovat určitě na 2,7-3GHz :)

   Čeká se jen na danou aplikaci. Pak to určitě otestuji tak jako každý jiný telefon :D Takový HTC One co jsem upravoval nedávno kamarádovi udělal 2GHz jak nic :)

  • Bohdana Oškerová (neregistrovaný)

   …a k čemu je to dobré…?

 4. Note 3 má ale proti zahrievaniu nejaký nový koproceor.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).