Domů » Články » Nová funkce v App Store: Darujte aplikaci pro iPhone

Nová funkce v App Store: Darujte aplikaci pro iPhone

Chtěli byste známému, kamarádovi nebo třeba nějakému členovi rodiny darovat aplikaci, ale dávat mu na ní dárkovou iTunes kartu vám nepřijde vhodné? Je tu nová možnost, nyní můžete darovat jakoukoliv aplikaci z AppStore (v iTunes vyberte „Gift this App“). Obdarovaný tak získá vámi vybranou aplikaci zdarma. Zajímavé, co říkáte? K celému darování se ovšem vztahuje několik omezení. Aplikaci koupenou na českém App Store si bude moci vyzvednout člověk opět pouze na českém App Store.

Vámi vybranou aplikaci nemůžete zaplatit pomocí iTunes Gift Card. Vyzvednutí aplikace pak probíhá za pomocí Redeem funkce (zadáním kódu), který znají například recenzenti aplikací nebo výherci soutěží, kteří si přes tento kód stáhnou vyhranou aplikaci zdarma. Můžete tak například snadno darovat aplikaci, kterou si daná osoba nekoupila kvůli příliš vysoké ceně. Dále nelze tuto funkci, která je v oficiální úpravě obchodních podmínek nazvána jako Dárky, využít pro zaplacení in-app funkcí nebo vyšší verze OS pro iPod Touch. Dále je také třeba dát si pozor,jestli má obdarovaný dostačující hardware a firmware, jelikož některé hry již nepodporují iPhone první generace a starší verze firmware.

- Článek původně vyšel na spřáteleném serveru iPhoneTips.cz.

Pokud by se stalo, že obdarovaný nemá dostačující hardware (iPhone nebo iPod Touch), tak můžete celý obchod reklamovat a získat tak zpět své peníze. Také můžete obdarovat více osob zároveň, přičemž se vám samozřejmě naúčtuje cena za všechny „kusy“ aplikace, které darujete.

-

Aplikaci můžete darovat buď mailem nebo si vytisknout speciální dárkový poukaz, na kterém budou všechny potřebné informace pro vyzvednutí virtuálního dárku. Tato funkce se může například hodit v případě, kdy si váš blízký vyhlídne nějakou aplikaci, ale zatím si ji nekoupí kvůli vyšší ceně nebo třeba jako darování jeho oblíbené hry, o které nevěděl, jelikož nesleduje novinky z této oblasti. Rozhodně je to ale skvělý nápad a jsem rád, že se objevil také v českém AppStore.

iPhoneTips.cz

6 komentářů

  1. vyborny napad, uznavam :-) okamzite by se mel objevit na android marketu, a fofrem !! :-)

  2. treaba kdyz ma android telefon dite, tak rodic mu takto muze kupovat aplikace aniz by spunt musel mit kreditku a tu napojenou na svuj google ucet

  3. Ja by som bol radsej keby skor bol plateny market aj pre CZ a SK. Potom si mozu davat co chcu :)

  4. nj, zatímco ostatní bojují se základní funkcionalitou, Apple šperkuje…

  5. Jee, já jsem ani nevědel že existuje takový věc. Pro rodiče je velmi praktický…

  6. Ahojte! Ja by som chcela kúpiť iphone, ale neviem aký…vôbec, som z toho hlupá. Aký by ste mi doporúčali?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).