Nošení Google Glass údajně může způsobovat bolesti hlavy, tvrdí jeden z uživatelů

Chris Barrett je nejen jedním ze šťastných majitelů Google Glass, chytrých brýlí zobrazujících různé informace a schopných pořizovat obrazový záznam, ale zároveň jeden z průkopníků hranic s tímto zařízením. Stal se pravděpodobně prvním člověkem, který vzal své chytré brýle do kasina a taktéž pomocí tohoto stále neobvyklého gadgetu natočil zatčení člověka.

Barrett nyní přišel s informací, že od chvíle, co brýle Google Glass používá, tak trpí častějšími bolestmi hlavy. Zprvu brýle nosil neustále a hned během prvních dnů pocítil bolesti hlavy, kterými běžně netrpěl. Další problémy měl při natáčení dokumentu pro korejskou televizi, kdy nosil brýle osm hodin denně. Jelikož bolest v tu dobu byla opravdu velká a pro Barretta neobvyklá, zkusil na speciální stránce pro majitele brýlí zjistit, zda někdo trpí podobnými problémy. Našel pouze jednoho člověka, který při pohledu na displej brýlí musel koukat okem hodně vysoko a zřejmě z tohoto důvodu trpěl bolestí hlavy.

 

Web cnet.com, který s informací přišel, získal vyjádření tiskového mluvčího společnosti Google. Ten potvrdil, že od začátku vývoje brýlí spolupracuje s odborníky z důvodu, aby si byli jisti, že zařízení nebude pro uživatele nebezpečné. Zároveň také ujistil, že zdraví a bezpečnost zákazníků je pro společnost důležitá.

Zatím tedy není jisté, zda Google Glass způsobují bolest hlavy nebo ne. Přesto si Chris Barrett myslí, že u brýlí by mělo být varování, které by na možnost bolestí hlavy mělo upozornit a doporučit v tomto případě snížení frekvence užívání. A na závěr si dovolíme jeden aktuální tip, pokud vás Google Glass zajímají – dnes večer ve 22:15 bude na Primě v pořadu Show Jana Krause vývojář společnosti Inmite David Vávra představovat brýle a jejich možnosti. Malou ukázku si můžete prohlédnout v následujícím videu.

Tomáš Kápl

7 komentářů

 1. milennium (neregistrovaný)

  Hlavně je to taková kravina, že snad ani nevím… Ještě bych to nazval horším slovem, ale to by už bylo za hranicí slušného chování :-)

  Občas potkávám ty „Ufouny“ s brýlemi, no to je fakt pocuc…

 2. Inkvizitor (neregistrovaný)

  Přesně – moje řeč. Mě bolí hlava i z obyčejných 3D brýlí, takže 3D produkci v kinech ignoruji.

 3. Mooo (neregistrovaný)

  Hlava Vás bude bolet i když budete moc dlouho koukat na TV, PC, když budete dlouho čučet do slunka nebo celý den na mobil, navíc je to dost individuální, tohle mi připadá jako dost irelevantní argument.

 4. mceza (neregistrovaný)

  To je teda revoluční zjištění. Takže se ukazuje, že dlouhodobé používání (i 8 hod denně) něčeho, na co neustále zaostřuji jedním okem, je to těžké na jednu stranu a pořád máte v uchu sluchátko, způsobuje bolest hlavy?

  A co přijde za zjištění příště? Že když budu 8 hodin denně telefonovat s telefonem u ucha, bude mě bolet hlava, ucho a ruka?

 5. fero (neregistrovaný)

  Nosenie zbrane za opaskom môže spôsobiť smrť… Pitie kávy môže spôsobiť nespavosť… Chodenie po vode môže spôsobiť mokro v topánkach…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *