Domů » Bleskovky » Nokia začala globálně uvolňovat Black aktualizaci pro majitele Lumií s Windows Phone 8

Nokia začala globálně uvolňovat Black aktualizaci pro majitele Lumií s Windows Phone 8

Nokia před několika okamžiky začala globálně uvolňovat očekávanou Black aktualizaci, která je určena pro všechny majitele Lumií s operačním systémem Windows Phone 8. My jsme dostupnost ihned otestovali na redakční Lumii 1020 a vše proběhlo bez komplikací. Celý proces (stažení a instalace) zabral zhruba 15 minut. Brzy se můžete těšit na video, ve kterém si všechny novinky zrekapitulujeme.

Aktualizace Lumia Black do systému například přidává rozšířené možnosti nastavení Glance Screen 2.0, podporu formátu RAW pro modely Lumia 1020 a 1520, vylepšení algoritmu fotoaparátu, podporu Bluetooth 4.0 LE a celou řadu nových aplikací.

Videopohled na novinky v aktualizaci Lumia Black

Další novinkou je program App Folder (Složka aplikací), který vám dovolí na hlavní obrazovce vytvářet dlaždice se zástupci na vybrané aplikace či položky v nastavení. Tuto aplikaci si musíte stáhnout z Windows Phone Store (funguje dokonce i se starší Amber aktualizací).

  
Aplikace App Folder (Složka aplikací)

 

Po nainstalování si přímo v aplikaci jednoduše vytvoříte nové dlaždice, do kterých si umístíte zástupce aplikací nebo položky z nabídky nastavení. Bohužel to nefunguje tak, že byste přímo na ploše klikli na ikonku aplikace v dlaždici a ona se rovnou spustila. Vždy je potřeba kliknout na dlaždici, následně se objeví nabídka se zástupci, ze které si vyberete co chcete spustit.

 

Majitelé Lumií s 1 GB RAM se navíc dočkají aplikací Nokia Refocus, Nokia Beamer. Chybět nebude ani utilita Nokia StoryTeller či nová verze aplikace Nokia Camera.


Přenos obrazu přes Nokia Beamer v praxi

Black aktualizace rovněž obsahuje Windows Phone Update 3 (GDR3), který do systému přináší zámek rotace displeje, možnost nastavit si vlastní vyzváněcí tóny pro SMS/e-maily a přípomínky, přidává nový Driving Mode a vylepšuje práci se spuštěnými aplikacemi (včetně možnosti jejich ukončení).

 

Nokia na svém blogu uvádí, že update je v tuto chvíli dostupný pro majitelé Lumií 1020 a 925, pro další modely (Lumia 520, 525, 620, 625, 720, 810, 820, 920) by aktualizace měla být dostupná v následujících týdnech. Detaily o dostupnosti aktualizace pro další Lumie naleznete na této stránce.

Pokud už Lumia Black ve svém telefonu máte, můžete o novinkách a dojmech diskutovat v našem fóru.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
79 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments