Domů » Bleskovky » Nokia X s designem iPhonu na prvních snímcích

Nokia X s designem iPhonu na prvních snímcích

Původní spekulace o pátečním datu představení se nepotvrdily, takže na nový smartphone od Nokie budeme muset ještě zhruba tři týdny počkat. Šestnáctého května totiž firma představí novinku, o níž se už dlouho spekuluje jako o Nokii X. Prodejní název však nejspíš bude znít Nokia X6, což odkazuje ke střední „šestkové“ řadě smartphonů výrobce.

Přesné specifikace dosud nejsou známé, snad s výjimkou klasické 10W nabíječky, kterou odhalila certifikace CCC. Lze však očekávat, že výbava bude někde mezi Nokií 6 (2018) a 7 Plus.

V minulosti se proto mluvilo o konfiguraci se Snapdragonem 636 a 6GB RAM, avšak na oficiální informace si ještě musíme chvíli počkat.

Bez výřezu to nepůjde

Nyní ovšem díky snímkům zveřejněným na čínské sociální síti Baidu víme, jak bude Nokia X6 vypadat. A spoustu lidí zřejmě nepotěší, že se značka rozhodla také využít design s výřezem displeje.

Displej bude mít pravděpodobně „nudlovitý“ poměr stran 19:9 a ani s výřezem se nezbaví spodního okraje, byť docela minimálního. Potěší alespoň to, že se rozměry výřezu podrželo udržet vcelku na uzdě a okolo je tedy poměrně dost prostoru pro notifikace.

Z fotografií lze dále odhalit duální fotoaparát s dvojitým LED bleskem ve vertikálním uspořádání a klasickou čtečku otisků. Fotoaparát, čtečka, i ovládací prvky jsou orámovány stříbrnou linkou, což odpovídá tomu, že Nokia bude u tohoto modelu chtít vsadit především na design.

Velkou otázkou zůstává zejména dostupnost telefonu na „západních“ trzích. Je totiž bohužel možné, že se novinka oficiálně nedostane za hranice domovské Číny, což potkalo už Nokii 7.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments