Cena:

Nokia údajně chystá dva tabletofony s WP8 a levnější verzi Lumie 920

Na internetu se objevila nová vlna spekulací týkající se chystaných telefonů společnosti Nokia s operačním systémem Windows Phone 8. Podle nich finský výrobce pracuje na dvou nových zařízeních s úhlopříčkou displeje mezi 5,5 a 6 palci. První z nich by se mělo na trhu objevit už tento podzim, druhý model s kvalitnějším fotoaparátem (zřejmě PureView s 16 čočkami pro možnost dodatečného ostření po pořízení snímku) je prý plánovaný na první čtvrtletí 2014.

 

Jiné zprávy hovoří i o chystané low-cost variantě modelu Lumia 920, která by se měla dostat na pulty obchodů ještě do konce roku. Nabídne prý 4,7″ ClearBlack AMOLED displej a 8Mpx fotoaparát se světelností f/1,9, tentokrát však bez optické stabilizace. Po výkonové stránce se má vyrovnat aktuálním vlajkovým lodím společnosti, designem prý naopak připomene spíše Lumii 720.

Zpráva také hovoří o agresivní cenové politice, kterou má Nokia u tohoto modelu nastavit. Zákazníci by za něj neměli zaplatit více než za aktuální zástupce řady 82x. Finský výrobce tak prý chce konkurovat taktéž spekulované levnější variantě iPhonu.

Zatímco zprávy o chystaných tabletofonech podle serveru NokiaPowerUser.com pocházejí od ověřených zdrojů, uniklé informace o low-cost Lumii 920 jsou výsledkem snažení neznámého anonyma, který ji prý viděl na vlastní oči. Tak jako tak, dokud nebudou zmíněné modely představeny oficiálně, rozhodnutí o jejich důvěryhodnosti necháme raději na vás.

Autor článku
Miroslav Havlíček