Domů » Bleskovky » Nokia údajně chystá dva tabletofony s WP8 a levnější verzi Lumie 920

Nokia údajně chystá dva tabletofony s WP8 a levnější verzi Lumie 920

Na internetu se objevila nová vlna spekulací týkající se chystaných telefonů společnosti Nokia s operačním systémem Windows Phone 8. Podle nich finský výrobce pracuje na dvou nových zařízeních s úhlopříčkou displeje mezi 5,5 a 6 palci. První z nich by se mělo na trhu objevit už tento podzim, druhý model s kvalitnějším fotoaparátem (zřejmě PureView s 16 čočkami pro možnost dodatečného ostření po pořízení snímku) je prý plánovaný na první čtvrtletí 2014.

 

Jiné zprávy hovoří i o chystané low-cost variantě modelu Lumia 920, která by se měla dostat na pulty obchodů ještě do konce roku. Nabídne prý 4,7″ ClearBlack AMOLED displej a 8Mpx fotoaparát se světelností f/1,9, tentokrát však bez optické stabilizace. Po výkonové stránce se má vyrovnat aktuálním vlajkovým lodím společnosti, designem prý naopak připomene spíše Lumii 720.

Zpráva také hovoří o agresivní cenové politice, kterou má Nokia u tohoto modelu nastavit. Zákazníci by za něj neměli zaplatit více než za aktuální zástupce řady 82x. Finský výrobce tak prý chce konkurovat taktéž spekulované levnější variantě iPhonu.

Zatímco zprávy o chystaných tabletofonech podle serveru NokiaPowerUser.com pocházejí od ověřených zdrojů, uniklé informace o low-cost Lumii 920 jsou výsledkem snažení neznámého anonyma, který ji prý viděl na vlastní oči. Tak jako tak, dokud nebudou zmíněné modely představeny oficiálně, rozhodnutí o jejich důvěryhodnosti necháme raději na vás.

Miroslav Havlíček

18 komentářů

 1. Nokia jede! :-)

  Fajn.

  • Už za rok budou možná, pokud to dobře dopadne a do tý doby nezkrachuje, mít to, co chrlí Samsung a Číňani po milionech už teď a bude to stát jenom 3x tolik, co stojí ty čínský. A přitom to bude umět třetinu věcí.

  • nepřeháněj :)

  • No to jede :D

 2. Zajímalo by mě, jakou má Nokia strategorii. Nejprve hlásá, jak bude dělat TOP modely a teď zaplavuje trh stále stejnýma telefonama, bez špetky originalit.

  Tímto tempem budou ceny WP8 telefonů klesat ještě rychleji a nákup nějakého TOP modelu se absolutně nevyplácí, jelikož během půl roku padne cena na polovinu..

  • co je to strategorie? :)

   jinak nevím, jak bys to chtěl dělat lépe.. Top modely budou. Už za pár měsíců bude představen EOS, chystají se minimálně dva tabletofony..

   Je jen dobře, že se dostává na nižší cenovou relaci s „midend“ telefony. Tam má cenu prorazit

  • David Podzimek

   Těším se na telefon vypadající jako Lumia 720 s použitelným hardware.

   Lumia 720 je snad nejhezčí Lumia, která se u nás prodává.

  • 2 MIMONTAUT: a tobě nevadí, že např. lowend a hiend modely vypadají „naprosto“ stejně? Já když chci hiend a mám za něj zaplatit 15k, tak nemám zájem aby vypadal jako telefon za 4k.

   Připadá mi, že ta „prémiová“ řada Lumia ( z pohledu designu ) je postupně zabíjena další zbytečnou řadou telefonů, které nic nepřináší.

  • Martin II (neregistrovaný)

   @DAVID PODZIMEK; Co si mam predstavit pod pojmom „pouzitelny haedware“?

  • blikcvak: čoveče já mám ze své 920 ten správný „premiový“ dojem. Rozhodně víc, než když si vezmu do ruky SGS3/4.

   A lumia 925 s kovovým rámečkem bude dozajista ještě víc „top look“.

   Rozhodně je ten dojem jiný, než z lumie 620..

   A to nemluvím o tom, že prosakují zprávy o celokové EOS..

  • Tak u SGS4 se o nějaké přémiovosti skutečně hovořit nedá, ať už z důvodu samotného plastového prkénka nebo tím, že Samsung jeho „prémiovost“ nadále degraduje fakticky stejným designem i u přístroje za méně než polovinu ceny. Tyhle hodnoty se prostě u Samsungu hledat nedají….

   No hlavně že se to jmenuje „S“ a můžeme to prodávat kde komu.

  • David Podzimek

   @MartinII: takový, na kterem půjdou všechny aplikace a hry určené pro Windows Phone 8. Rychlost a odezva systému ve srovnání s Lumia 820 pokulhává.

  • Martin II (neregistrovaný)

   @David Podzimek; Vase prve vyjadrenie evokovalo ze Lumia 720 ma nepouzitelny HW. Potesilo ma ze sa Vam jedna len o par hier.

  • D. Podzimek: A která že aplikace vyjma těch pěti her na 720 nefunguje?

  • Mr. Podzimek opet perli,prepalene vyrazy jako nepouzitelny HW a podobne „vyblitky“ o necem svedci.

  • František Šafr

   HTCJIRKA: David zmiňuje především fakt, že je absurdní, že Lumia 720 je u nás dražší než vybavenější Lumia 820 a přesto má více omezení. Vzhledově je krásná (hezčí než Lumia 820) a nedivím se, že naštve, když člověk zjistí, že na ni najednou nejde nějaká oblíbená hra, která na levnější Lumii 820 jde.

 3. Nokia se bohužel furt nedokáže poučit. Neustále chrlí přístroje s pravěkým HW :-) a neustále nás oslňuje zvěstmi o super ceně u některých ze svých produktů… A neustále vrhá na trh nedodělky a poloviční smartphony (tomu se snad ani nedá říkat chytrý telefon). Nakonec se dozvíme, že ta super cena je vyšší než u stávajícího produktu, který je, ale HW výš… Je vidět, že Nokii s MS chybí zcela jasná koncepce. Tyto firmy prostě neumějí produkt jasně definovat, jasně ocenit a prodat. Chaos v cenách je jasným příkladem. A co se dá říct na to, když pánové s Nokie vrhnou po půl roce prodeje v cizině, na náš trh Lumii za cenu, která po ani ne dvou měsících klesne skoro na polovinu :-) ??? A to už nemluvím o tom, jaký šnek je ten moloch MS & Nokia. Po víc než půl roce nejsou schopni zařadit do svého OS podporu CalDAV a CarDAV. Nakonec se člověk dozví, že tato podpora příjde NEJDŘÍVE v červenci, ale spíš až v srpnu… Všechno jim trvá 100 let a jednu zimu. Vše se u nich neskutečně vleče…

  Prostě Nokia :-)

 4. ty musíš bejt nějakej polohlupák tipnul bych s iOS a pravěkym iPhone3 nebo tak podobně

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).