Sledujte nás na YouTube

Nokia prý chystá konkurenta pro Galaxy Note, Lumia s PureView má přijít v červnu

Poslední dobou neuběhne ani týden, aniž by se neobjevila nějaká více či méně důvěryhodná informace o chystaných aktualizacích pro operační systém Windows Phone 8. Ty dosud poslední hovořily o blížící se podpoře pro displeje s úhlopříčkou 5 palců a více, případně s Full HD rozlišením. Na ně navazuje i dnešní zpráva pocházející z redakce The Financial Times, podle které připravuje Nokia nové zařízení z řady Lumia, které se má svými rozměry podobat úspěšným phabletům Samsung Galaxy Note.

Finského výrobce se týká i druhá zpráva, která tentokrát informuje o chystané vlajkové lodi s kódovým označením EOS. Jejím hlavním lákadlem má být opět fotografická značka PureView, pod kterou by se měl tentokrát skrývat podobný snímač, jaký Nokia představila už loni ve svém symbianovém modelu 808. Financial Times tvrdí, že bychom se představení této novinky měli dočkat už za několik týdnů, v průběhu června. V plánu je i tenčí a elegantnější model s prozatimním názvem Catwalk, který by se měl na pulty obchodů dostat také ještě letos.

Miroslav Havlíček

14 komentářů

 1. mceza (neregistrovaný)

  A co udělat něco, co se dá držet a ovládat jednou rukou? Už jsem málěm koupil 920, ale potom jsem jí vzal do ruky a to se prostě nedá. To si rovnou mohu koupit tablet… :(

 2. mino (neregistrovaný)

  A bude to mat stylus?

 3. pepan6680 (neregistrovaný)

  Tak pokud budou toho konkurenta chystat tak dlouho jako tablet, tak se asi načekáme :-/ Taky by mohli udělat něco s QWERTY, přece jen v tom mají docela tradici… ;)

 4. Geary (neregistrovaný)

  Tak že konkurent to bude maximálně velikostí displeje, ale note je trochu o něčem jiném, než jen zvětšený telefon.

 5. An Droid (neregistrovaný)

  Kdy už konečně novináři pochopí a přestanou psát články o tom, že se chystá konkurence pro Note jenom ve velikosti displeje. Je tu spousta mobilů i s většími displeji než má Note II (i vlastní řada Mega od Samsungu), ale konkurence to není. Výhody řady Note spočívají v jeho možnostech, co žádný jiný telefon nenabízí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *