Domů » Bleskovky » Nokia prý chystá konkurenta pro Galaxy Note, Lumia s PureView má přijít v červnu

Nokia prý chystá konkurenta pro Galaxy Note, Lumia s PureView má přijít v červnu

Poslední dobou neuběhne ani týden, aniž by se neobjevila nějaká více či méně důvěryhodná informace o chystaných aktualizacích pro operační systém Windows Phone 8. Ty dosud poslední hovořily o blížící se podpoře pro displeje s úhlopříčkou 5 palců a více, případně s Full HD rozlišením. Na ně navazuje i dnešní zpráva pocházející z redakce The Financial Times, podle které připravuje Nokia nové zařízení z řady Lumia, které se má svými rozměry podobat úspěšným phabletům Samsung Galaxy Note.

Finského výrobce se týká i druhá zpráva, která tentokrát informuje o chystané vlajkové lodi s kódovým označením EOS. Jejím hlavním lákadlem má být opět fotografická značka PureView, pod kterou by se měl tentokrát skrývat podobný snímač, jaký Nokia představila už loni ve svém symbianovém modelu 808. Financial Times tvrdí, že bychom se představení této novinky měli dočkat už za několik týdnů, v průběhu června. V plánu je i tenčí a elegantnější model s prozatimním názvem Catwalk, který by se měl na pulty obchodů dostat také ještě letos.

Miroslav Havlíček

14 komentářů

 1. A co udělat něco, co se dá držet a ovládat jednou rukou? Už jsem málěm koupil 920, ale potom jsem jí vzal do ruky a to se prostě nedá. To si rovnou mohu koupit tablet… :(

  • fero (neregistrovaný)

   Je tu L720 ne

  • Já tedy absolutně s ovládáním jednou rukou s 920 problém nemám. Spíš mám teď problém, když si vezmu menší telefon :-)

 2. A bude to mat stylus?

 3. Tak pokud budou toho konkurenta chystat tak dlouho jako tablet, tak se asi načekáme :-/ Taky by mohli udělat něco s QWERTY, přece jen v tom mají docela tradici… ;)

  • David Podzimek

   Nemohli, jelikož MS se nechal opakovaně slyšet, že Windows Phone s QWERTY nechce. Byť v první generaci jich pár bylo.

  • Ne Microsoft ,ale vyrobci telefonu nemaji o qwerty zajem.Microsoft jim v tom nebrani.

  • borix (neregistrovaný)

   Škoda. WP mi absolutně vyhovují, ale telefon bez klávesnice už nekoupím, tuhle chybu nehodlám opakovat.

  • Já zase čekám na dual sim WP telefon, ale toho se asi nikdy nedočkám :D

  • A vyjádřil se proč ho nechce?

  • JM (neregistrovaný)

   WP8 nemá nepodporuje HW klávesnici, takže tel. s querty nebudou.

 4. Tak že konkurent to bude maximálně velikostí displeje, ale note je trochu o něčem jiném, než jen zvětšený telefon.

 5. Kdy už konečně novináři pochopí a přestanou psát články o tom, že se chystá konkurence pro Note jenom ve velikosti displeje. Je tu spousta mobilů i s většími displeji než má Note II (i vlastní řada Mega od Samsungu), ale konkurence to není. Výhody řady Note spočívají v jeho možnostech, co žádný jiný telefon nenabízí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).