Domů » Bleskovky » Nokia Normandy s Androidem: Uživatelské prostředí plné dlaždic

Nokia Normandy s Androidem: Uživatelské prostředí plné dlaždic

Není snad dne, kdy by se na internetu neobjevila nová zpráva o Nokii Normandy. Zájem čtenářů je pochopitelný, vždyť kdo by uvěřil, že Nokia někdy vyrobí telefon s operačním systémem Android? Dnes přinášíme dvojici uniklých obrázků uživatelského prostředí, které možná prozrazují více, než by bylo na první pohled zjevné.

  

Má-li se jednat skutečně o operační systém Android, nutno podotknout, že ze vzhledu jeho uživatelského prostředí nezbylo zhola nic. Operační systém Nokie Normandy, který má přijít s vlastním obchodem aplikací, se podobá nejvíce systému Windows Phone, známému ze současných modelů Nokia Lumia. Prozatím se zdá, že vestavěné aplikace od výrobce budou mít na úvodní obrazovce podobu dlaždic, zatímco programy a hry ostatních vývojářů mají podobu ikon. Ty by mělo jít sdružovat do jednotlivých složek, podobně jako to umožňuje iOS na zařízeních od Apple nebo nová aplikace pro Windows Phone Nokia App Folder. Dlaždice by měly umět ukazovat informace o zmeškaných událostech, jako jsou nepřijaté hovory nebo nepřečtené zprávy.


Kalendář v oranžovém pruhu na screenshotu, který vypustil na svět @evleaks, ukazuje údaj úterý 25. Ve světě mobilních technologií není způsob uvedení data představení novinek na tiskovém snímku žádnou neznámou, v tomto případě se tak klidně může jednat o datum 25. února 2014, kdy se má konat druhý den veletrhu Mobile World Congress. To už je ale hodně divoká spekulace, spíše zbožné přání. 

  

Druhý uniklý snímek naznačuje jakési notifikační centrum upozorňující na nadcházející události a na nedávnou historii událostí v zařízení. Odsud je možné prohlédnout si seznam naposledy spuštěných aplikací, přijatých zpráv nebo zmeškaných hovorů a další. Na obou snímcích je patrné i to, co už jsme měli možnost vidět dříve – podpora dvou SIM karet v jednom zařízení.

  

Seriál Nokia Normandy rozhodně nekončí, budeme zvědaví, s čím @evleaks přijde příště. A možná i v koutku svých myšlenek věřit, že se skutečně v Barceloně stane něco neočekávaného.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
mceza
Uživatel
mceza

„Zájem čtenářů je pochopitelný“

Já jsem teda spíš zaznamenal větší zájem médií než čtenářů… Čtenáře to moc nevzrušuje. Půjde o low end zařízení.

Peete
Uživatel
Peete

No a co, že půjde o low end zařízení. Asi je každému jasné, že low end se prodávají nejvíc(nejlépe).

... (neregistrovaný)
Anonym
... (neregistrovaný)

Ak to bude skutočne Android, ak to bude skutočné low-end a ak skutočne to bude mať úplne mizernú výbavu , tak jediná vec čo ma zaujíma či to bude sekať ako ostatné “super“ Androidové low-endy napchané otrasnými nadstavbami typu Touchwiz ;-)

Aaron
Uživatel
Aaron

mceza: Smartmania tu neni vyhradne pro fanousky WP a jaky zajem ctenaru vzbuzuji clanky bychom se meli zeptat spis Jirky nez dat na tva prani. Normandy bude mirit do low-endu, ale porad ma lepsi specifikace nez nejprodavanejsi WP. Chapu proto tvou sklicenost a zprvu i popirani existence projektu Normandy :-D

…: Ohranou pisnickou o sekani se utesuji vsichni, kdo Androidu nepreji. Kdybys otevrel oci, zjisti, ze realita je davno jina.

Petr (neregistrovaný)
Anonym
Petr (neregistrovaný)

@mceza My ostatni jsme zaznamenali narustajici tendenci stupidity tvych prispevku.

otres (neregistrovaný)
Anonym
otres (neregistrovaný)

Nejlépe, jak bojovat s nesmysly chrlícími mcezou, jeho veličenstvem říše „WP Land“, je ignorace.

AARON: Nesouhlasím, bohužel Android se opravdu seká (mohou za to ale jen výrobci, kteří svými nástavbami jen systém poničí), potýkám se s tím dnes a denně.

To však nezmění nic na tom, že ani tak si nekoupím mobil s WP, už jen kvůli „reklamě“, kterou dnes a denně prezentuje místní WP komunita. Při pohledu, co s člověkem udělá vlastnictví WP telefonu a s čím se potýkám na zdejších diskuzích, je mi totiž z toho zle.

... (neregistrovaný)
Anonym
... (neregistrovaný)

Aaron: presne realita je uplne iná, taká že nesekajú iba low-endy ale aj high-endy :-D 4x + v týždni počúvam aká je S3ka zpomalená hm na tom niečo (ne)BUDE či ???? a má tam asi tak 3 hry a 8 aplikacií a čistí si ho veľmi často -_-‚

Cheetah007
Uživatel
Cheetah007

Aaron

Velký palec nahoru pro tebe, napsal jsi to přesně !!!

Cheetah007
Uživatel
Cheetah007

… (neregistrovaný)

No tak sekají se lowendy s 512 a mnohonásobně dražší a vybavenější samsungy galaxy, tohle ale není chyba androidu, nýbrž prográmýtorů samsungu že tu nadstavbu TW takhle dokurv.li.

Cheetah007
Uživatel
Cheetah007

Petr (neregistrovaný)

Jo mceza to je kapitola sama pro sebe, kdo si chválí android je podle něj kr..én!

mceza
Uživatel
mceza

A to jsi vzal kde?

Cheetah007
Uživatel
Cheetah007

NA blbou otázku blbá odpově…lepší tě nekomentovat a ztácet s výskytem jako ty ČAS.

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

Tfuj tak to je kekeš :D Zajímalo by mi, kdo si tu schizofrenii koupí. Tak jako tak jinak souhlasim s mceza

Aaron
Uživatel
Aaron

Nokia to dela hlavne kvuli kompatibilite aplikaci a uzivatelum, kteri je chteji. Rada Asha se jednu dobu prodavala ve vetsich poctech nez samotne Lumie, proto se o nezajem nebojim.

mceza
Uživatel
mceza

Kompatibilitě aplikací, když budou mít vlastní obchod? A kdy se prosímtě prodávaly Ashy lépe?

Aaron
Uživatel
Aaron

Prilis mnoho namahy pro mcezu si zjistit fakta

Q3 2012 – Asha 6.5mio, Lumia 2.9mio

Q4 2012 – Asha 9.3mio, Lumia 4.4mio

Q1 2013 – Asha 5mio, Lumia 5.6mio

Q2 2013 – Asha 4.3mio, Lumia 7.4mio

Q3 2013 – Asha 5.9mio, Lumia 8.8mio

Cheetah007
Uživatel
Cheetah007

:DDD

mimonaut
Uživatel
mimonaut

:-D :-D to se nám to pěkně vybarvuje

Aaron
Uživatel
Aaron

Zrovna u tebe bych necekal, ze te bude tesit novy smer hlavniho partnera Microsoftu.

marek1
Uživatel
marek1

Aaron: Ty jsi talpic :-D