Domů » Bleskovky » Nokia Normandy s Androidem: Uživatelské prostředí plné dlaždic

Nokia Normandy s Androidem: Uživatelské prostředí plné dlaždic

Není snad dne, kdy by se na internetu neobjevila nová zpráva o Nokii Normandy. Zájem čtenářů je pochopitelný, vždyť kdo by uvěřil, že Nokia někdy vyrobí telefon s operačním systémem Android? Dnes přinášíme dvojici uniklých obrázků uživatelského prostředí, které možná prozrazují více, než by bylo na první pohled zjevné.

  

Má-li se jednat skutečně o operační systém Android, nutno podotknout, že ze vzhledu jeho uživatelského prostředí nezbylo zhola nic. Operační systém Nokie Normandy, který má přijít s vlastním obchodem aplikací, se podobá nejvíce systému Windows Phone, známému ze současných modelů Nokia Lumia. Prozatím se zdá, že vestavěné aplikace od výrobce budou mít na úvodní obrazovce podobu dlaždic, zatímco programy a hry ostatních vývojářů mají podobu ikon. Ty by mělo jít sdružovat do jednotlivých složek, podobně jako to umožňuje iOS na zařízeních od Apple nebo nová aplikace pro Windows Phone Nokia App Folder. Dlaždice by měly umět ukazovat informace o zmeškaných událostech, jako jsou nepřijaté hovory nebo nepřečtené zprávy.

Kalendář v oranžovém pruhu na screenshotu, který vypustil na svět @evleaks, ukazuje údaj úterý 25. Ve světě mobilních technologií není způsob uvedení data představení novinek na tiskovém snímku žádnou neznámou, v tomto případě se tak klidně může jednat o datum 25. února 2014, kdy se má konat druhý den veletrhu Mobile World Congress. To už je ale hodně divoká spekulace, spíše zbožné přání. 

  

Druhý uniklý snímek naznačuje jakési notifikační centrum upozorňující na nadcházející události a na nedávnou historii událostí v zařízení. Odsud je možné prohlédnout si seznam naposledy spuštěných aplikací, přijatých zpráv nebo zmeškaných hovorů a další. Na obou snímcích je patrné i to, co už jsme měli možnost vidět dříve – podpora dvou SIM karet v jednom zařízení.

  

Seriál Nokia Normandy rozhodně nekončí, budeme zvědaví, s čím @evleaks přijde příště. A možná i v koutku svých myšlenek věřit, že se skutečně v Barceloně stane něco neočekávaného.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
34 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments