Nokia Lumia 950: Prototyp nového Windows Phone na první fotografii

Není žádným tajemstvím, že Nokia pracuje na nové vlajkové lodi, která by měla nahradit model Lumia 920 (recenze). O chystaném zařízení však není známo mnoho informací a tak je každá alespoň trochu důvěryhodná spekulace vítaná. Kolegům ze serveru WPcentral.com přistál v mailové schránce snímek údajné Lumie 950 spolu s několika doplňkovými informacemi. Fotografie působí poměrně věrohodně, vadou na kráse je však logo systému pod displejem, jenž obvykle nebývá vyobrazováno takto zpříma, nýbrž lehce zešikma. AMOLED displej o neznámé velikosti (5 palců?) s technologií PureMotion HD+ nabídne rozlišení 768 x 1280 px (tedy největší, jaké operační systém Windows Phone 8 podporuje).

Zdroj také láká na slušnou výdrž baterie, jakákoliv přesnější čísla ale nezmínil. Nebude chybět dvoujádrový procesor od Qualcommu, který doplní 2GB operační paměť. Přestože fotoaparát nenabídne rozlišení 41 Mpx a technologii PureView, jako je tomu u modelu 808 PureView (recenze), měl by podávat lepší výsledky, než Lumia 920 s 8,7Mpx snímačem. Nakolik jsou výše uvedené informace pravdivé, to je zatím ve hvězdách. Tam zůstává i datum, kdy novinku finský výrobce oficiálně představí, minimálně výbava by se však díky omezením systému Windows Phone 8 nemusela příliš lišit.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku