Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 950: Prototyp nového Windows Phone na první fotografii

Nokia Lumia 950: Prototyp nového Windows Phone na první fotografii

Není žádným tajemstvím, že Nokia pracuje na nové vlajkové lodi, která by měla nahradit model Lumia 920 (recenze). O chystaném zařízení však není známo mnoho informací a tak je každá alespoň trochu důvěryhodná spekulace vítaná. Kolegům ze serveru WPcentral.com přistál v mailové schránce snímek údajné Lumie 950 spolu s několika doplňkovými informacemi. Fotografie působí poměrně věrohodně, vadou na kráse je však logo systému pod displejem, jenž obvykle nebývá vyobrazováno takto zpříma, nýbrž lehce zešikma. AMOLED displej o neznámé velikosti (5 palců?) s technologií PureMotion HD+ nabídne rozlišení 768 x 1280 px (tedy největší, jaké operační systém Windows Phone 8 podporuje).

Zdroj také láká na slušnou výdrž baterie, jakákoliv přesnější čísla ale nezmínil. Nebude chybět dvoujádrový procesor od Qualcommu, který doplní 2GB operační paměť. Přestože fotoaparát nenabídne rozlišení 41 Mpx a technologii PureView, jako je tomu u modelu 808 PureView (recenze), měl by podávat lepší výsledky, než Lumia 920 s 8,7Mpx snímačem. Nakolik jsou výše uvedené informace pravdivé, to je zatím ve hvězdách. Tam zůstává i datum, kdy novinku finský výrobce oficiálně představí, minimálně výbava by se však díky omezením systému Windows Phone 8 nemusela příliš lišit.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

11 komentářů

 1. David Podzimek

  Podle me fake:) ma to designove blíže k jiným značkám.

 2. Že by Nokia zahodila celý „Lumia styl“ a začala dělat hranaté krabice, které vlastně nikdy (nebrat doslova…) nedělala?

  Ne, to se mi nezdá. Možná tak nějaký testovací kousek na ověření technologií, HW, ale určitě ne nástupce 920.

 3. Jakub Karásek

  Je to hnusný, jako všechny samsungy s WP. Já nechci na čelní straně žádná hw tlačítka ani jiný pokusy, trojce senzorů mi plně vyhovuje (i když ten vpravo by mohl být užitečnější)

  • Royce (neregistrovaný)

   To já bych zase ty tři tlačítka udělal HW.. kolikrát je omylem zmáčknu aniž bych je zmáčkl.. stačí lehce přejet prstem (dlaní, …) kolem

  • Rezza (neregistrovaný)

   Hlavni otazka je – na co vubec nejaka tlacitka?

  • Tomáš Slavíček

   Třeba aby pak softwarově nezabírala v landscape čtvrtinu displeje, jak na Androidu (Nexus 7 apod.)

  • JirkaM (neregistrovaný)

   Ubuntu touch to má vyřešené, na co tlačítka když se celý systém dá ovládat gesty :)

  • Mě třeba přijde, že obecně WP8 zabírá strašně moc % displeje nějakými obecnými věcmi(nahoře velkej nápis jak kráva, podtím podnadpis, dole na displeji možnosti a podtím ještě další tlačítka). Minimálně moje L620 tím dost trpí, že mnohdy třeba čtu jenom na polovině displeje … :/

 4. Uz vcera se psalo ,ze je to 100% fake a vy to sem prasknete jako udajny prototyp.

 5. podobá sa na omniu w, keby kamerka na videohovory bola v pravo :D

 6. skoda ze hlupi vyrobcovia sa zbavili hw tlacidiel a nahradili ich velmi primitivnymi nepraktickymi zaostalymi senzorovymi tlacidlami, ktormi zneprijemnuju zivot zakaznikovi….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).