Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 930 bude v balení obsahovat bezdrátovou nabíječku

Nokia Lumia 930 bude v balení obsahovat bezdrátovou nabíječku

Nokia bude do balení ke své nové vlajkové lodi, Lumii 930, přikládat kromě standardního příslušenství také bezdrátovou nabíječku. Novinářům to oznámil viceprezident společnosti pro VB a Irsko Conor Pierce. Zatím ale není jasné, jakou z dostupných variant nabíječky zákazníci spolu s novým telefonem dostanou, případně jestli si pro ně výrobce přichystá zcela nový model.

Toto příjemné překvapení by tak mohlo alespoň částečně vynahradit zklamání potenciálních zákazníků z chybějící funkce Rychlý přehled

Miroslav Havlíček

25 komentářů

 1. Jen aby to spíš nebyl pro ně důvod napálit cenu a ze 14500 Kč s toho nebylo rázem 16 tisíc.

 2. „překvapení by tak mohlo alespoň částečně vynahradit zklamání potenciálních zákazníků z chybějící funkce Rychlý přehled“

  No, bezdratova nabíječka to opravdu nezachrani, navíc to bude opet jen pro nektere trhy.U L920 se také naslibovalo jak k nemu bude bezdrat nabíječka a pak to bylo jen pro nektere regiony jako UK apod.

 3. Jak píše htcjirka – pár „prémiových“ zemí možná nabíječku dostane, ale pochybuji, že se to dostane například sem. My za vyšší cenu dostaneme ještě chudší balení…

  Velmi rád se budu mýlit, ale zkušenost z 920, 925 a 1020 mluví za vše… V USA a UK samé akce, dárková balení, slevy, výhodné nabídky. A tady? Přestřelené ceny…

  • Kendal (neregistrovaný)

   Nebude to aj veľkosťou trhu a kúpyschopnosťou obyvateľstva? Ale je pravda, že je to trocha divné. Aspoň niečo by k nám prísť mohlo.

  • Trh je malý, ale Nokia zde měla vždy silnou pozici. Dokonce i při nedávném úpadku se zde prodávaly výrazně lépe, než jinde ve světě. Po příchodu Windows Phone začali tyto přístroje češi také rychle kupovat.

   Jasně, že jsme okrajový trh, ale je zde výhoda, že není třeba moc práce a Nokie si v ČR kupce najdou.

  • bob (neregistrovaný)

   To chce aspon iq 200 na objednani telefonu z uk….

 4. Osobně si myslím, že tím opravdu nezachrání velké zklamání z chybějící funkce Rychlý přehled. Tohle je opravdu velká přednost před ostatními a oni to opět u vlajkové lodi tak zazdí.

  • opět?

   BTW očividně neměli na výběr – fullHD panel s potřebnou technologií nikdo nenabízí..

  • Udajne takovy Amoled je, ale je drazsi.Navic mohli pouzit IPS jako v pripade L1520.Kdovi co v tom je zase za chytristiku.

 5. Úvaha o jakémsi nedostatečném kompenzování zklamání z chybějící funkce Rychlý přehled v článku je úplně mimo.

  Tohle je napsáno měřítkem lidí s nadprůměrnou orientací v mobilním světě, a tudíž to taky ani neodpovídá realitě. Pokud by tohle byl v balení standard, tak si myslím, že by to byla hodně zajímavá výhoda (zvláště když to prodejce marketingově zvýrazní) oproti jiným telefonům a pro většinu potenciálních kupců rozhodně mnohem významnější bonus než chybějící Glanc Screen, o kterém většina vůbec ani nebude nic vědět.

  Naopak pokud bude v balení bezdrátová nabíječka k dispozici, tak se tím tahle funkce pro zákazníka konkrétně zhmotní a nabídne možnost funkci hned začít taky využívat. Jsem přesvědčen, že u mnohých nerozhodnutých by to mohl být ten prvek, který rozhodne o koupi, často se zákazníci rozhodují podle mnohem iracionálnějších impulsů.

  • Něco na tom může být, ale nejsem si tím na 100% jist. Platilo by to jistě v řadě Lumia 820, ale u nejvyšší řady jsou zákazníci informovanější. Navíc o koupi drahých modelů rozhoduje názor technoidů a jak tu čteš, těm se bezdátem nezavděčíš, naopak se to bude hodně skloňovat. Nakonec tenhle článek je toho důkazem. Jde o relativně okrajovou funkci, která navíc není standardem, tudíž nejde ztrátu konkurenceschopnosti, ale jen o ztrátu výhody, přesto je zmíněna v článku, se kterým nesouvisí.

  • Tak jistě je to jen odhad. Jinak si moc nemyslím, že cenou příliš stoupá informovanost zákazníků, spíš je pravidlem přestřelovat nákupem svoje potřeby.

   Ale jsem přesvědčen, že výhoda, která se konkrétně zhmotní v příslušenství a na kterou si zákazník může sáhnout je mnohem víc, než jedna ubyvší funkce, o které ví jen omezený okruh lidí.

   Článek to zmiňuje neadekvátně mimo svoje vlastní téma a spíš proto, že je to jeden den co se tahle věc teď řešila.

  • Miroslav Havlíček

   Ta zmínka v článku je opravdu jen reakce na místní diskuze, nic víc. Řadě lidí zde chybějící Glance Screen očividně hodně vadí, tak by mohla být bezdrátová nabíječka „zdarma“ určitou náplastí. A nebo taky ne, to je každého rozhodnutí.

 6. Glanc Screen je pro mně zásadní. Nabíječku si mohu dokoupit, displej ne. 930 bude jen další mrtvá placka ležící na stole. Škoda, chtěl jsem ji.

  • kkarliczekk (neregistrovaný)

   od kdy si nemůžeš koupit displej ??

  • No ten který by Glanc Screen na 930 uměl asi nekoupím, že jo?

  • Zas tak tragicky bych to neviděl. Je to výborná funkce a sám nemám zájem ji oželet, ale někteří to tu prezentují tak, že absence Glance Sreenu dělá z Lumie 930 nejhorší mobil na světě…

  • Aloha (neregistrovaný)

   No neříkám, že to je tragická ztráta, ale já kvůli absenci GS 930 kupovat nebudu a pockam na nástupce. Škoda, že výrobci vždycky do telefonu dají nějaké kurvítko

 7. MTA (neregistrovaný)

  Ačkoliv mne absence Glance Screen zrovna dvakrát nepotěšila, představuje pro mne Lumia 930 momentálně nejvyváženější mobil na trhu. Záměrně píši pro mne, aby se toho nějaký troll(tl) nechytl.

  Mám namysli rozumné rozměry, výkonný kvalitní hardware, hliníkové šasi, navigaci, fotoaparát nebo např. zmíněné bezdrát. dobíjení.

  Více, než absence Glance Screen mne reálně zajímá kvalita displaye jako takového, podání barev a především čitelnost na slunci.

  lumia Icon má např. Sharp display, jehož čitelnost dle serveru Phonearena není zrovna ukázková. V takovém případě bych pochyboval o koupi.

 8. Petr (neregistrovaný)

  Lumie 930 vypadá skvěle a jestli bude v balení bezdrátová nabiječka bude mnohem lepší než čínské šmejdy(Samsung) nebo sežraná jablka.

 9. Chybějící Glance Screen bude problém především pro současné majitele Lumií, pro nové uživatele méně. Mě osobně to nahlodalo dost, připravit se o něj moc nechci.

  Co je ale pro mě velký problém, je váha a velikost, ta dobrá není, je srovnatelná nejlépe s L920, což je pro mě větší problém, než displej.

 10. Spamek (neregistrovaný)

  Hnusná reklama na Microsoft. Web už více upadat nemůže.

  • Aby neupadal, stačilo by zakázat neregistrované uživatele…

  • jirka (neregistrovaný)

   To nepomuze nejvice trollu a fanatiku je v radach registrovanych uzivatelu, vid Mcezo :)

 11. Pokud bude ta přibalená bezdrátová nabíječka udržovat rozsvícený lockscreen, pak by to vlastně náhrada Glance Screen být mohla.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).